Главная / Людина / Психологи перевіряли, чи є любов з першого погляду

Психологи перевіряли, чи є любов з першого погляду

Нещодавно проводилося сміливе дослідження, де людям пропонувалося провести якийсь час з незнайомцями. Метою було перевірити: «любов з першого погляду» — міф чи реальність?

Фахівці з голландського університету Ґронінгена задумали перевірити: чи існує насправді «любов з першого погляду»? Провели експеримент. Для цього у людей, які погодилися взяти участь у ньому, запитували: чи є у них пара? Потім показували фотографії незнайомих людей і з’ясовували, які відчуття при цьому виникали у учасника. І цікавилися, чи закохувалися коли-небудь респонденти з першого погляду.

Крім цього учасникам дослідження пропонувалося провести кілька швидких побачень, коли пари провели разом 90 хвилин, а потім 20 хвилин. І після всіх побачень з’ясовувалося, чи змінилося ставлення до партнера. При цьому 32 людини-учасника розповіли про 49 випадки появи так званого «кохання з першого погляду». Дослідники зазначають, що на «швидких побаченнях» це почуття як правило, взаємним не було.

396 учасників з Голландії та Німеччини допомагали психологам розбиратися в коханням з першого погляду, причому приблизно 60% були жінки.

Після того, як експеримент закінчили, психологи прийшли до висновку, що «любов з першого погляду» і «любов» — дві різні речі. Те, що «піддослідні» називали «коханням з першого погляду», насправді було банальним фізичним потягом з часткою гострого «приливу пристрасті». Але незабаром відчуття проходило і психоемоційний стан людини врівноважувався.

 

 
comments powered by HyperComments