Головна / Технології / Розроблено прототип гнучких алюмінієвих батарей, що заряджаються всього за хвилину

Розроблено прототип гнучких алюмінієвих батарей, що заряджаються всього за хвилину

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Фахівці університету Стенфорда створили прототип першого алюмінієвого високопродуктивного акумулятора, що поєднує в довгий термін служби і дуже високу швидкість зарядки. Його виробництво набагато безпечніше і на порядок менше шкодить екології, ніж виробництво лужних або літієвих батарей. Серед плюсів — гнучкість батареї і порівняно недорогий процес виробництва, адже алюміній коштує дешевше, ніж літій.

З часу зарядки нова батарея дасть фору будь-якій літій-іонній, адже, якщо звичні літій-іонні акумулятори заряджаються за кілька годин, то час, що витрачається алюміній-іонним акумулятором на повну зарядку — всього 1 хвилина. У новому акумуляторі катод зроблений з графіту, анод з алюмінію, а вони поміщені в іонний електроліт. В основі електроліту солі алюмінію, що в цілому робить такий акумулятор безпечнішим, ніж літій-іонні батареї.

Читайте також: 

Під час проведення тестів навіть розсвердленний акумулятор продовжував працювати, ніби нічого й не сталося, ще якийсь проміжок часу. До того ж, якщо типовий акумулятор літій-іонної основи витримує тисячу циклів заряду-розряду, стенфордська батарея витримує понад 7500 циклів не втрачаючи потужності.

На даний момент акумулятор на алюмінієвій основі генерує напругу всього лише близько 2 вольт, що є лише половиною напруги, що генерується типовим літієвим акумулятором. Проте, Фахівці Стенфордського університету впевнені в тому, що, підібравши правильний катодний матеріал, вони не тільки збільшать напругу, що виробляє їх батарея, але і зможуть збільшити щільність збереженої в ньому енергії.

Натхнення: nanonewsnet.ru

 
comments powered by HyperComments