Главная / Технології / Розроблено прототип гнучких алюмінієвих батарей, що заряджаються всього за хвилину

Розроблено прототип гнучких алюмінієвих батарей, що заряджаються всього за хвилину

 
 

Фахівці університету Стенфорда створили прототип першого алюмінієвого високопродуктивного акумулятора, що поєднує в довгий термін служби і дуже високу швидкість зарядки. Його виробництво набагато безпечніше і на порядок менше шкодить екології, ніж виробництво лужних або літієвих батарей. Серед плюсів — гнучкість батареї і порівняно недорогий процес виробництва, адже алюміній коштує дешевше, ніж літій.

З часу зарядки нова батарея дасть фору будь-якій літій-іонній, адже, якщо звичні літій-іонні акумулятори заряджаються за кілька годин, то час, що витрачається алюміній-іонним акумулятором на повну зарядку — всього 1 хвилина. У новому акумуляторі катод зроблений з графіту, анод з алюмінію, а вони поміщені в іонний електроліт. В основі електроліту солі алюмінію, що в цілому робить такий акумулятор безпечнішим, ніж літій-іонні батареї.

Читайте також: 

Під час проведення тестів навіть розсвердленний акумулятор продовжував працювати, ніби нічого й не сталося, ще якийсь проміжок часу. До того ж, якщо типовий акумулятор літій-іонної основи витримує тисячу циклів заряду-розряду, стенфордська батарея витримує понад 7500 циклів не втрачаючи потужності.

На даний момент акумулятор на алюмінієвій основі генерує напругу всього лише близько 2 вольт, що є лише половиною напруги, що генерується типовим літієвим акумулятором. Проте, Фахівці Стенфордського університету впевнені в тому, що, підібравши правильний катодний матеріал, вони не тільки збільшать напругу, що виробляє їх батарея, але і зможуть збільшити щільність збереженої в ньому енергії.

Натхнення: nanonewsnet.ru

 
comments powered by HyperComments