Технології

Вчені розробили біорозкладані пакети з панцирів креветок

Команда біоінженерів Ноттінгемського університету і Нільського університету Єгипту працюють над створенням біорозкладаного матеріалу для пакетів на основі панцирів креветок.

Як повідомляє сайт Newatlas.com, пакети з біопластика можуть допомогти вирішити проблему сміття в Єгипті. Велику частину відходів тут становлять пластикові відходи, серед них — пластикові пакети, що потрапляють не тільки на звалища, але і в море.

Дослідники знайшли можливе рішення проблеми пластикових пакетів і розробили технологію виготовлення пакетів на основі хітозану — штучного полімеру з панцирів креветок, які водяться у великій кількості в морських водах Єгипту.

Хітозан створюється за рахунок того, що панцирі креветок обробляються кислотою. Речовина використовується у харчовій промисловості, медицині і при виготовленні різних упаковок. Хітозан не тільки є біорозкладаним матеріалом, але і має антимікробні та антибактеріальні властивості.

“Використання розкладаного біополімеру на основі креветок в пластикових пакетах дозволить зменшити викиди вуглекислого газу і зменшити кількість харчових відходів і пластикового сміття, яке накопичується на вулицях і нелегальних звалищах. Через 10-15 років продукт може вийти на іноземні ринки,” — говорить керівник дослідження Нікола Еверитт з університету Ноттінгема.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button