Главная / Земля / Сонячні бурі послабляють магнітне поле Землі

Сонячні бурі послабляють магнітне поле Землі

Сонячні бурі, або корональні викиди, погрожують магнітному полю Землі. Так, один з викидів в 2015 році ослабив його. Таким чином сонячне випромінювання досягло атмосфери, заявили науковці з Науково-дослідної лабораторії ВМС США у Вашингтоні (округ Колумбія, США).

bf8f49fa0caffff9f3a8afbdef8a130b
Швидкість викиду склала близько 1300 кілометрів в секунду. Коли сонячний вітер досяг атмосфери Землі, на планеті був зареєстрований геомагнітний шторм 4 бали за п’ятибальною шкалою, повідомляє Science.

Магнітне поле викиду було протилежно магнітному полю Землі, що викликало їх взаємне тяжіння. Космічні частки обрушилися на магнітосферу Землі, після чого був зафіксований кількісний спалах нестійких частинок.

Одним з різновидів такого викиду є магнітна хмара. Коли викид досягає Землі, вона може здійснити сильний вплив на її магнітосферу і викликати такі явища, як магнітні бурі, порушення в роботі електрообладнання і погіршення умов поширення радіохвиль.

Крім того, під час потужних сонячних бур Земля залишається без захисту від енергетичних частинок з космосу. Останні можуть пошкоджувати ДНК і навіть призвести до невиліковних захворювань людини.

 

 
comments powered by HyperComments