Главная / Земля / Таємничий стародавній «Кодекс Грольє» народу майя є справжнім

Таємничий стародавній «Кодекс Грольє» народу майя є справжнім

Археологи встановили, що стародавня книга народу майя «Кодекс Грольє» є справжньою. Колись вважалося, що збірник, написаний майже 900 років тому, являє собою підробку.

Книга отримала свою назву завдяки тому, що вперше була показана в 1971 році в клубі Грольє для любителів літератури (Нью-Йорк). У 1966 році кодекс придбав колекціонер по імені Жозує Саєнс. Саєнс розповідав, що купити книжку йому запропонували кілька невідомих чоловіків, збірник продавався разом з кількома іншими предметами, знайденими «в сухій печері» у підніжжя Сьєрра-де-Чьяпас.

Є кілька чинників, які вказують на те, що кодекс є несправжнім. Наприклад, деякі сторінки відносно свіжі, існують також невідповідності в системі календаря, ілюстрації також незвичайні для даного документа. Проте вчені після перевірки встановили, що книга є справжньою, згідно радіовуглецевому датування, вона відноситься до 1212-1257 році.

«Кодекс Грольє» – найдавніша відома книга, створена в Америці, являє собою запис справжньої астрономії і календаря обліку в кінці цивілізації майя.

 

 
comments powered by HyperComments