Главная / Фото / Країни, в яких жінки живуть значно довше за чоловіків (фото)

Країни, в яких жінки живуть значно довше за чоловіків (фото)

Ви не повірите, але в середовищі вчених до цих пір немає єдиної думки про те, чому жінки живуть довше чоловіків. Але це факт. У середньому, прекрасні дами довговічніші своїх сильних супутників на 4-5 років. Здавалося б, чому? Давайте розберемося в цьому питанні, і заодно пройдемося по нашого ТОПу країн, в яких жінки живуть набагато довше за чоловіків…

1. Білорусь – 11,5 років


Білорусь – чемпіон по різниці між середньою тривалістю життя різних статей. Одинадцять з половиною років! Хтось пояснить це радянським минулим, адже в СРСР існувала величезна диспропорція (до 14 років), але дослідники заявляють, що життя жінок було більш довгим завжди і майже скрізь.

2. Литва – 11 років


Досить дивно, але на другому місці – теж колишня Союзна Республіка. Забігаючи наперед, скажемо, що це не останній сумний сюрприз.

3. Росія – 10,5 років


До речі, чимала частка жіночого благополуччя криється в тому, що представниці слабкої статі менше страждають від серцево-судинних захворювань. У Росії чоловіки в два рази частіше вмирають «від серця», ніж жінки.

4. Руанда – 10,2 років


Держава в Східній Африці «наступає на п’яти» нашим лідерам. І при цьому воно йде проти тренду, так як африканські держави, де жінки перебувають у пригніченому стані, зазвичай показують зовсім іншу картину – тут чоловіки живуть довше. Чим же так відрізняється Руанда? Можливо, ось у чому: Руанда займає перше місце у світі за кількістю жінок в органах влади. Матріархат)))

5. Сирія – 10 років


Тестостерон відповідальний за багато чоловічих бід. В тому числі і за смерті, які називають «дочасними». Це стосується, в основному, молоді, серед якої більш схильні ризикувати саме представники сильної статі. Коротка тривалість життя може бути наслідком традиційного укладу, коли чоловіки добувають їжу, полюють, воюють, а жінки залишаються вдома.

6. Україна – 9,8 років


Трохи відстає від Сирії Україна. Тут дружина, найімовірніше, зможе пережити свого чоловіка майже на 9,8 років. До речі, є відомості, що саме чоловіки, які обрали сімейні узи, живуть довше неодружених (на цілих сім років). Так що у одружених чоловіків, в цілому, шанси перебороти статистику вище.

7. Латвія – 9,7 років


За середньої очікуваної тривалості жінок Латвія знаходиться на 45 місці в світі, а ось чоловіків – тільки на 95. Майже в два рази гірше – 9,7 років різниці. Цікаво, що деякі вчені вважають, що жінки живуть довше і старіють повільніше через генетичні мутації мітохондрій, які передаються по жіночій лінії.

8. В’єтнам – 9,4 року


В’єтнамський чоловік може відчувати себе у відносному спокої до 71 року, а далі є привід захвилюватися. Але в’єтнамки в середньому мають шанси прожити до 80,7 років, тому різниця відчутна – 9,4 року. Вчені, що вивчають демографію В’єтнаму прийшли до парадоксального висновку – люди тут живуть довго тому, що … люблять один одного. А якщо врахувати, що до старших у В’єтнамі ставляться з дуже великою пошаною, то чому б не пожити?

9. Естонія – 9,3 року


Хоча Естонія і вступила в наш ТОП країн, в яких жінки живуть набагато довше за чоловіків, їй можна позаздрити. З усіх країн – колишніх Республік СРСР, тривалість життя тут найвища, але різниця все одно велика. Жінки – 82 роки, чоловіки – 72,7 року. Популярна в народі версія – стреси. Саме вони, як вважає більшість людей, гублять чоловіче населення.

10. Сальвадор – 9 років


Сальвадор – це країна в Центральній Америці, яку нещодавно вразив невиліковний вірус Зіку. Тим не менш, її прекрасні дами живуть до 80 років, а ось кабальєрос – на 9 років менше. І саме тендітну імунну систему чоловіків ряд вчених вважає «слабкою ланкою». Ймовірність загинути у хлопчиків вище ще до народження, не кажучи вже про «після».

Існують країни, в якій чоловіки живуть довше за жінок? Так, наприклад, Намібія, Мозамбік, ПАР. Але це наслідок, швидше, укладу життя, а не природних причин.

Натхнення: dekatop.com

 

 
comments powered by HyperComments