Главная / Людина / Вчені: медитація зупиняє процес старіння

Вчені: медитація зупиняє процес старіння

Медитація уповільнює процес старіння організму на рівні генів, вважають вчені з США. Вони встановили, що у людей, які займаються медитацією, підвищена експресія генів теломерази. Цей фактор дозволяє зберігати більш довгі ділянки теломерів, що відображають загальне старіння тіла, пише NDTV. Чим довші теломіри, тим більш довге життя проживе людина.

07-12-15-foto-600x400-1

Згідно з результатами інших досліджень, медитація знижує ризик інфаркту, інсульту та інших небезпечних хвороб. У цьому дослідженні за участю 48 добровольців вчені встановили, що фізична активність під час медитації і дихальні практики захищають організм на найглибшому рівні.

У всіх випробовуваних на момент початку дослідження була діагностована артеріальна гіпертонія. Часто добровольці займалися медитацією і слухали лекції з медицини. Інші намагалися змінити спосіб життя: сідали на дієту, займалися спортом, відмовлялися від алкоголю.

Через 16 тижнів після початку експерименту у двох групах були отримані позитивні результати. Виходить, що медитація діє на організм нарівні з правильним харчуванням і відмовою від спиртного.

Натхнення: medvesti.com

 
comments powered by HyperComments