Людина

Як виглядає депресія: 7 прихованих ознак

Часто люди плутають два близькі поняття – депресію і психологічну слабкість. Нам здається, що другий варіант – тимчасовий стан, і боятися нічого. Проте за такими симптомами, як нав’язливі думки, постійна дратівливість і незрозумілі страхи, часто приховується депресія.

Для багатьох людей такий стан є звичним. Однак психологи впевнені, що в більшості випадків такі симптоми є провісниками серйозною і затяжної депресії.

Постійні сумніви

Воно є одним з популярних симптомів. Постійні думки, що стосуються незакритих дверей, залишеної включеної плити, дійсно можуть звести з розуму. Все це свідчить про те, що людина не впевнена в правильності виконаних дій. А це, в свою чергу, є ознакою депресії.

Емоційна слабкість

Сюди психологи відносять такі стани, як раптові спалахи гніву і люті, підвищена плаксивість, нетерплячість, роздратованість по дурницях. Якщо вас виводять з себе звичні речі (забитий автобус, пробки на дорогах, цокання годинника), то це перший сигнал про початок депресії.

Часто емоційна слабкість супроводжується неуважністю, поганою пам’яттю, нездатністю концентрувати увагу і доводити справу до кінця. Люди з прихованою депресією під час читання часто ловлять себе на думці, що перечитують кілька разів абзаци, так як не зрозуміли, про що йшла мова.

Нав’язливі спогади

Часто вони наздоганяють нас перед сном або під час нього. При цьому ситуація з минулого показується докладно і у всіх деталях. Самостійно позбутися від цих думок непросто, адже вони виникли в свідомості самі собою.

Роздуми про сенс буття

Вони стають тривожним симптомом, якщо виникають у важкі періоди життя людини. Наприклад, під час смерті близького, втрати робочого місця, розставання. Людина починає довго і марно міркувати про сенс життя, про свою роль і призначення, про існування Бога і т. д.

Небезпека нереальна

У людини з’являються нав’язливі думки, що небезпека чекає її всюди, навіть там, де раніше її не було. Наприклад, страшно йти на іспит, хоча раніше з навчанням проблем не було, або боязко сідати в громадський транспорт, який може потрапити в аварію. Побоювання є нереальними, так як подібного досвіду у людини не було, тому вони вважаються ознаками депресивного стану.

Безглузді дії

Вони також відносяться до нав’язливих станів. Людина може без кінця поправляти впале пасмо волосся, розчісувати укус комара або ранку, крутити кільце на пальці або підвіску на шиї і т. д. Це найпопулярніші початкові симптоми депресії.

Сюди ж психологи відносять слова-паразити («ем», «омг», «хм», «ось» тощо), бажання кусати нігті, висмикувати випавше з локона волосся.

Небезпечні бажання

Періодично виникають бажання, пов’язані зі збільшенням рівня адреналіну в крові. Наприклад, стрибнути з парашутом, впасти в сніговий замет з даху і т. д.

Якщо бажання виконати неможливо, то людина використовує дії, які заміщують їх: кричить на близьку людину, розбиває предмет, що стоїть поруч.

При появі хоч би одного з перерахованих вище симптомів слід звернутися до психотерапевта, щоб своєчасно усунути депресію.

Натхнення: flytothesky.ru

Кнопка «Наверх»