Главная / Земля / Вчені відтворили в лабораторії ад

Вчені відтворили в лабораторії ад

Нікому з тих, що живуть поки не довелося побувати в центрі нашої планети. Персонажі фантастичних фільмів – не в рахунок. Тим не менш, фізика і хімія земного ядра здавна займає розуми людей. Інформація про рух матерії в серці Землі винятково важливий, так як саме ними визначаються багато аспектів життя на поверхні, такі, як дрейф континентів.

Вчені задалися нелегким завданням – вивчити теплові потоки в товщі мантії на глибинах від 660 до 2900 кілометрів. Дуглас Далтон розповідає про складності свого дослідження:

«Нижня мантія знаходиться під тиском, який на різних глибинах 230000-1300000 разів перевищує тиск на рівні моря, а температура там коливається в діапазоні від 1500-3700°С».

Учений порівняв ці умови з пеклом. Годі й мріяти про те, щоб проникнути в такі глибини. Тому вчені вирішили відтворити магматичні процеси в лабораторії. Вони взяли оксид магнію, який є одним з основних компонентів магми, і створили для нього в лабораторних умовах ті самі «пекельні» умови, які присутні в центрі планети.

Такі дослідження дали вченим важливі результати, і тепер вони збираються вивчити подібним чином інші компоненти магми. Геофізик Олександр Гончаров пояснює:

«Таким чином ми розраховуємо реально просунутися у вивченні глибинної будови Землі, зрозуміти, як вона розвивається, і які процеси в ній протікають».

 
comments powered by HyperComments