Главная / Технології / Відмінне дизельне паливо — з поліетиленових пакетів

Відмінне дизельне паливо — з поліетиленових пакетів

 
 

dyzelne_palyvo_250Поліетиленові пакети — одні з найвідоміших забруднювачів навколишнього середовища. За деякими даними, в одних США щорічно викидають 100 мільярдів пакетів, і тільки 13 % з них піддаються рециклізації. Вчені з Іллінойсу винайшли процес переробки пластикових пакетів на дизельне паливо — з високим ККД! З пакетів також можна буде отримати газ, бензин — розчинник, віск та мастильні масла.

«Очищаючи сиру нафту, можна отримати максимум 50-55% палива. Але, оскільки поліетилен і так роблять з нафти, ми витягаємо з нього майже 80% палива», — розповідає провідний автор дослідження Брахендра Кумар Шарма (Brajendra Kumar Sharma).

В основі нового процесу лежить піроліз — нагрівання пакетів в позбавленій кисню камері. Інші інженери вже застосовували піроліз для переробки пакетів на сиру нафту. Група Шарми зробила наступний крок — вони фракціонували сиру нафту на різні нафтопродукти, і вивчили, наскільки дизельні фракції відповідають національним стандартам дизельного палива з наднизьким вмістом сірки (УНСД) і біодизельного палива.

«Суміш двох фракцій, після додавання антиоксиданту, відповідає всім стандартам сучасного дизельного палива. Наша суміш відрізняється тією ж енерговмістикістю, більш високим цетановим числом, і кращою мастильною здатністю — порівняно з УНСД», — говорить Шарма.

Вчені підмішали до 30% свого «поліетиленового» дизеля в звичайний і не виявили ніяких проблем зі сумісністю. «Відмінний результат. Ми завжди можемо використовувати його в суміші з УНСД, і не потрібно ніяких додаткових реакцій», — говорить Шарма.

 
comments powered by HyperComments