Главная / Здоров'я / Як зрозуміти, що ви п’єте занадто багато? Чи вже спиваєтесь?

Як зрозуміти, що ви п’єте занадто багато? Чи вже спиваєтесь?

Ви рідко коли відмовляєтеся від келиха вина за обідом, не кажучи вже про те, щоб замовити другий (чи третій) коктейль по знижці в щасливу годину, але це зовсім не говорить про те, що ви багато п’єте, адже так? Можливо, ви маєте рацію, проте цілком імовірно, що ви вже перебуваєте в «небезпечній зоні» вживання алкоголю, хоч і не підозрюєте про це.

Згідно з даними статистики, більше 38 мільйонів дорослих американців сильно напиваються в середньому чотири рази за місяць. Найчастіше це люди у віці від 18 до 34 років, але і люди старше 65 часто переборщують з випивкою.

Так що ж означає термін сильне сп’яніння в перерахунку на кількість спиртного? Для жінок це чотири або більше алкогольних напоїв, випитих за короткий проміжок часу, а для чоловіків – п’ять і більше. Більшість з тих, хто напивається час від часу, не є алкоголіками, однак це не означає, що вони в безпеці. Між непитущою людиною і алкоголіком існують проміжні варіанти, до яких належать багато з нас. Щоб визначити, чи є у вас проблеми з алкоголем, прочитайте наведені нижче критерії і запитайте себе, чи підходите ви під які-небудь з них?

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Ви стаєте дуже сміливим, коли випиваєте

Кожен, хто коли-небудь бачив свого зазвичай такого скромного колегу танцюючим на барній стійці під час вечірки, знає про те, що алкоголь знімає багато внутрішніх заборон. Поведінка в стані сп’яніння може призвести до набагато більш неприємних наслідків, ніж просто почуття сорому і незручності: вона може призвести до ризикованих рішень. За статистикою, алкоголь пов’язаний приблизно з 60% всіх серйозних опіків і утоплень, з 40% падінь і аварій з летальним результатом, а також з половиною всіх випадків сексуальних нападів.

Ви даєте собі волю на вихідних

Якщо ви не п’єте щодня, проте робите це регулярно, наприклад, кожен вечір п’ятниці – це вже досить неприємний сигнал. Вживання алкоголю в невеликих кількостях протягом тижня може знизити ризик діабету і серцево-судинних захворювань, однак якщо ви утримуєтися весь тиждень, а потім випиваєте 5-6 напоїв за один вечір, ви нівелюєте всі можливі корисні властивості алкоголю.

Ви напиваетесь «несподівано для самого себе

Ви коли-небудь говорили собі, що вип’єте всього 1-2 коктейля, але непомітно для себе випивали вже чотири чи п’ять? Одна з ознак того, що ви п’єте занадто багато – незнання, коли варто зупинитися. Як і багато проблем зі здоров’ям, проблеми з випивкою розвиваються поступово. Тому дуже важливо переглянути свої звички і контролювати, скільки ви п’єте і коли. Так вам буде простіше вчасно зупинитися, якщо все почне виходити з-під контролю.

У вас з’явилися провали в пам’яті

Вчені вважають, що алкоголь впливає на нашу пам’ять, порушуючи роботу глутамату – речовини в мозку, що відповідає за запам’ятовування. Так що якщо ви не можете згадати і половини вчорашньої вечірки, не пам’ятаєте, як повернулися додому і дісталися до ліжка, ви точно випили зайвого.

Ви зневажаєте своїми обов’язками

Читайте також: 

«Алкоголь стає проблемою, якщо ви помічаєте, що нехтуєте речами, які завжди були для вас дуже важливі, заради випивки», – вважає Кейт Хамфріз з Стенфордського Університету. Наприклад, ви дуже турботливий батько, але після чергової вечірки забуваєте покласти дітей спати. Або через похмілля пропускаєте важливі заняття в понеділок вранці. Якщо алкоголь порушує ваш звичний уклад життя і змінює пріоритети, вам варто серйозно задуматися.

Близькі турбуються про вас

Якщо ваші родичі, друзі або колеги натякнули вам або прямо сказали, що вони за вас хвилюються, саме час вам переглянути свої звички. «Якщо ви боїтеся запитати у своїх близьких, не п’єте ви занадто багато, це сигнал до того, що ви дійсно переборщюєте з випивкою», – додає доктор Хамфріз.

Якщо у вищесказаному ви впізнали себе, то у вас точно є привід замислитися. Визнання проблеми – це перший крок до її вирішення, тому якщо ви самі бачите, що п’єте занадто багато, вам буде простіше впоратися з цією згубною звичкою.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru

 

 
comments powered by HyperComments