Технології

Хакер “викрав” літак під час польоту за допомогою звичайного ноутбука

ФБР затримало експерта по комп’ютерній безпеці з компанії One World Labs Кріса Робертса після того, як він зламав систему управління літаком прямо під час польоту.

У квітні цього року Робертс намагався вилетіти рейсом United Airlines з Колорадо в Сан-Франциско на конференцію з комп’ютерної безпеки. Проте агенти ФБР зняли його з рейсу і чотири години допитували. Незадовго до цього Робертс написав в “Твіттері”, що може керувати повідомленнями, що з’являються в кабіні пілотів. Він похвалився, що, наприклад, може включити табло, що інформує про подання пасажирам кисню.

Адвокат Робертса стверджує, що представники ФБР обшукали його клієнта та вилучили у нього ноутбук та інші електронні прилади, однак ордера на обшук у них не було. Представник авіакомпанії, у свою чергу, зазначив, що саме твіт Робертса став приводом для його затримання. 

“Тим не менш, ми впевнені, що наші системи управління польотом неможливо зламати тим способом, про який говорив Робертс”, – зазначив представник перевізника.

Читайте також: 

Однак у ФБР вважають, що співробітник авіакомпанії помиляється, передає CBS. Агент Майк Херлі у своїй доповіді зазначив, що раніше Робертсу вже вдалося зламати систему управління літака і взяти керування на себе прямо під час польоту. Зокрема, хакер поміняв алгоритм роботи одного з двигунів, тим самим змінивши курс лайнера. Робертс зізнався, що з допомогою свого ноутбука підключився до інформаційно-розважальної системи літака і знайшов у ній слабкі місця. Такі уразливості є в системах літаків Boeing 737-800, 737-900 і 757-200, а також Airbus A-320s.

За даними ФБР, Робертс у загальній складності 15 разів зламував бортові системи літаків. Однак, за словами самого фахівця, він робив це виключно з дослідницькою метою, до того ж, хотів привернути увагу до безпеки польотів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button