Здоров'я

ВООЗ попередила, що кількість заражених Ебола може перевищити 20 тисяч осіб

Кількість людей, заражених лихоманкою Ебола, від якої, як вважається, не існує ніяких вакцин, крім експериментальної, може перевищити 20 тисяч осіб. Про це в четвер, 28 серпня, повідомили у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ). За останніми даними, число загиблих досягло 1552 людина, ще 3069 інфіковані.

foto_cikavosti_28.08.2014-04

У ВООЗ стверджують, що на боротьбу з лихоманкою в країнах Західної Африки потрібно “490 мільйонів доларів орієнтовного бюджету, що включає в себе глобальні ресурси, необхідні протягом найближчих шести місяців урядам, ВООЗ, деяким агентствам ООН та партнерським організаціям”. Поширення вірусу продовжує набирати обертів, а за останній 21 день відбулися більше 40% випадків зараження, зазначають в організації.

Читайте також: Лихоманка Ебола не зупиняє своєї смертоносної ходи по африканському континенту

Спалахи Еболи були зафіксовані в Ліберії (майже 700 загиблих), Сьєрра-Леоне, Гвінеї (в обох випадках більш 400), Нігерії, Конго (менше 10). Як повідомляє Reuters, у нігерійському місті Порт-Харкот від вірусу помер лікар, що лікував хворого американця Патріка Сойєра (Patrick Sawyer). Про стан останнього інформації немає.

Після спалахів захворювання про розробку експериментальних препаратів, за допомогою яких, імовірно, можна вилікуватися, повідомляли в Японії, Нігерії та Росії. ВООЗ санкціонувала боротьбу з Ебола вакцинами, які не пройшли клінічних досліджень, 12 серпня цього року.

З вірусом вже борються одним з таких препаратів – ZMapp. Він представляє з себе “коктейль” з ліків, які розроблялися компаніями LeafBio (США) і Defyrus Inc. (Канада). Імовірно, з допомогою ZMapp від Еболи вилікувалися двоє американських лікарів – Кент Брентлі і Ненсі Райтбол. Ще один медик – громадянин Ліберії Абрахам Борбор – також брав ZMapp, однак впоратися з лихоманкою йому не вдалося.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button