Главная / Екологія / Японія має намір побудувати інноваційне Олімпійське село до 2020

Японія має намір побудувати інноваційне Олімпійське село до 2020

 
 

Проведення Олімпіади може серйозно навантажити інфраструктуру і бюджет країни. В рамках підготовки до 2016 ігор в Ріо-де-Жанейро боролися з одними проблемами, а в Сочі в 2014 році — з іншими. Але Японія, яка стане домівкою для ігор в 2020 році, хоче зробити з підготовки Олімпіади не проблему, а можливість реального інноваційного зростання.

Японія є однією з небагатьох країн, якій вдавалося давати суспільству від Олімпійських ігор більше, ніж хто-небудь ще. У 1964 році в ході підготовки до Олімпіади Японія запустила швидкісний поїзд-кулю, який став революцією для національної транспортної системи країни. Тепер, коли життя суспільства стала краще після Олімпіади, Японія планує впровадити до ігор роботизовані автомобілі, голографічні дисплеї і автономні таксі. Крім того, буде застосована концепція, яку японці дуже люблять — концепція mottainai («не витрачати»).

Уряд Токіо виділив 367 мільйонів доларів на забезпечення олімпійського та паралімпійського села автомобілями на водневих паливних елементах. Після Олімпіади село стане екологічно чистим житловим районом, який живиться від водневої системи наступного покоління.

Для глядачів, які не потраплять на трибуни, олімпійська мовна служба буде транслювати ігри у форматі 8K UHD. І японці тестують свої системи вже зараз в Ріо.

Є потенційна можливість, що повітряний рух Японії під час ігор буде живитися від біопалива. Airbus і United вже тестували польоти на біопаливі (на основі кулінарного масла і водоростей), але тепер Boeing, All Nippon Airlines та інші досліджують ще більше варіантів, у тому числі біопаливо на основі неїстівних рослин. Біопаливо вимагає великої кількості рослинної маси, так що японські компанії вже будують великі ферми по вирощуванню водоростей для виробництва біопалива для літаків.

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що робо-таксі будуть присутні на іграх. Перші польові випробування почалися вже в березні минулого року в префектурі Канагава. Технологія все ще потребує деяких доопрацювань, в тому числі навчання читати карти, передає posterspb.ru

На Олімпіаді будуть голограми. Коли мова йде про голограми, у більшості випадків мова йде про цифрові зображення, які проецуються на тонких екранах, які видно тільки під певним кутом (як голограму Тупака на фестивалі Coachella). Але Mitsubishi Electric розробили справжню голографічну технологію проектування 3D зображень. Технологія використовує світлоділитель та світловідбиваючий лист, які дозволяють зображенню плавати в повітрі.

 
comments powered by HyperComments