Главная / Здоров'я / Улюблена музика діє на мозок людини подібно опіатам

Улюблена музика діє на мозок людини подібно опіатам

Улюблена музика діє на ті ж ділянки мозку, в яких народжується задоволення від заняття любов’ю і прийомом наркотиками, розповіли канадські вчені в журналі Scientific Reports.

1-11-02-2017-600-338

«Ми вперше показали, що внутрішні опіати мозку безпосередньо пов’язані з почуттям задоволення від прослуховування музики. Те, що учасники дослідів розповідали нам після участі в них, було приголомшливим. Приміром, один з них говорив, що «я знаю, що це моя улюблена пісня, але вона звучала не так, як зазвичай». Інший зізнався, що музика на нього чомусь не діяла», — розповідає Деніел Левітін (Daniel Levitin) з університету Макґілла в Монреалі (Канада).

Вчені у своєму досвіді використовували препарат для лікування наркозалежності — налтрексон — для тимчасового блокування опіоїдних рецепторів мозку. В результаті чого було доведено, що налтрексон здатний погасити задоволення навіть від прослуховування улюбленої музики.

Отримані результати дослідження можуть допомогти в боротьбі з наркотичною залежністю, багатьох інших захворювань, в числі яких і ожиріння.

Натхнення: medvesti.com

 
comments powered by HyperComments