Здоров'я

Як годування грудьми рятує дитячі життя і світову економіку

З 1823 року в Англії видається журнал The Lancet – одне з найбільш шанованих видань, в якому пишуть про медицину. Неодноразово журнал розповідав про переваги грудного вигодовування, стверджуючи, що воно необхідне не тільки матері і дитині, але і всій світовій спільноті. Наводимо декілька цікавих фактів, які переконують в тому, що годування грудьми зобов’язане стати світовим трендом.

Як годування грудьми рятує дитячі життя і світову економіку

Рекомендації ВООЗ: «Грудне молоко є ідеальною їжею для новонароджених і дітей грудного віку. Воно містить всі поживні речовини, необхідні дітям для здорового розвитку. Воно безпечне і містить антитіла, що сприяють захисту дітей від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія, які є двома основними причинами смерті дітей у світі. Грудне молоко легкодоступне і прийнятне за вартістю, що сприяє забезпеченню належного харчування для дітей грудного віку».

1. У багатих країнах дітей годують груддю рідше, ніж у бідних

У США і деяких країнах Європи (Франції, Іспанії) більше 20% новонароджених дітей зовсім не отримують грудного молока за медичними показаннями, через фізичний або психологічний дискомфорт матері. У державах з низьким і середнім рівнем життя ситуація з грудним вигодовуванням значно краща: 37% дітей годують тільки грудьми, і в середньому роблять це довше – до 1 року.

2. Відмова від грудного вигодовування шкодить економіці

Якщо жінка з якихось причин відмовляється годувати немовля груддю, це завдає шкоди і дитині, і її власному здоров’ю. Також штучне вигодовування обходиться родині значно дорожче. За даними The Lancet, світова економіка щорічно втрачає до 300 мільярдів доларів, намагаючись впоратися з негативними наслідками цієї проблеми.

Дослідники стверджують, що якщо кількість годуючих матерів у світі збільшиться хоча б на 10%, це заощадить бюджету США 312 мільйонів доларів, Китаю – 30 мільйонів, Британії – 7,8 мільйонів, а Бразилії – 1,8 мільйонів доларів.

 

3. Годування грудьми може врятувати 823 000 дитячих життів і 20 000 матерів

Відомо, що грудне молоко допомагає дитині впоратися з інфекційними захворюваннями, покращує розумові здібності, знижує ризик розвитку цукрового діабету і ожиріння. Дослідники підрахували, що якби всі жінки Землі годували грудьми мінімум до 6 місяців, це знизило б смертність дітей 1-5 років на 13%, і 823 тисячі життів було б врятовано.

Також годування надзвичайно корисне для мам: небезпека захворіти на рак молочної залози зменшується на 6%, якщо жінка годувала грудьми хоча б 2 роки за своє життя.

Читайте також:

4. Штучне вигодовування шкодить екології

Відмова від годування грудьми серйозно шкодить екології нашої планети. Наприклад, в США заводи по виробництву замінників грудного молока щороку випускають 354 000 тонн паперової упаковки та 550 000 000 металевих банок, які вимагають величезних ресурсів для утилізації та переробки. Також для роботи цих підприємств необхідна електроенергія та вода, а транспортування дитячого харчування в різні штати та інші країни забруднює повітря.

 

5. Чим довше мати годує дитину грудьми, тим вище її інтелект

Це цікаве дослідження було опубліковане в медичному журналі JAMA ще влітку 2013 року: тривалість грудного вигодовування впливає на когнітивні здібності і оволодіння мовою у дітей. Експеримент провели з дітьми 3 і 7 років. Трьохрічкам показували картинки і просили розповісти, що на них зображено. Діти, яких годували грудьми до 1 року, краще справилися із завданням, ніж ті, кого відлучили від грудей у віці 6 місяців. Семирічним дітям з допомогою тесту Кауфмана перевірили активний і пасивний словниковий запас і вміння вирішувати нові завдання: результат підтвердився.

У дослідженні не сказано, як саме грудне молоко підвищує інтелект, але можна припустити, що цей зв’язок визначається двома факторами: користю молока і частим спілкуванням матері і дитиною, що позитивно позначається на розумових здібностях малюка.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button