Главная / Всесвіт / За Чумацьким Шляхом знайшли величезне скупчення галактик

За Чумацьким Шляхом знайшли величезне скупчення галактик

Міжнародна група астрономів виявила раніше невідому велику концентрацію галактик в сузір’ї Вітрил, яку охрестили надскупченням Вела.

e1e94ef321f0041d31966f246011ca93
Гравітаційне тяжіння від цього масивного галактичного скупчення в нашій космічній околиці може чинити істотний вплив на рух Місцевої групи галактик, включаючи Чумацький Шлях. Відкриття також може допомогти пояснити напрямок і амплітуду специфічної швидкості Місцевої групи по відношенню до космічного мікрохвильового фону.

Галактичні надскупчення є найбільшими і найбільш масивними структурами у Всесвіті, що охоплюють до 200 мільйонів світлових років. Досі найбільшим вважалося надскупчення Шеплі (англ. Shapley Supercluster), розташоване на відстані близько 650 мільйонів світлових років від Землі і яке містить 25 масивних скупчень. Але нещодавно міжнародна команда вчених виявила ще одне величезне скупчення трохи далі, в 800 мільйонів світлових років від Землі, яке охоплює ще більшу площу простору, ніж Шеплі.

Надскупчення Вела залишалося непоміченим через своє розташування за площиною Чумацького Шляху, де пил і зірки затуляють собою галактики, що призводить до утворення широкої затьмареної області. Результати команди припускають, що надскупчення Вела може бути настільки ж масивним, як і Шеплі. Це свідчить про те, що його вплив на локальні об’ємні потоки не менш велике.

Відкриття засноване на спектроскопічних спостереженнях декількох мультиоб’єктів з тисячами частково прихованих галактик. Спостереження в 2012 році з використанням реконструйованого Великого південноафриканського телескопа (SALT) підтвердили, що в межах області Вела присутні вісім нових скупчень. Наступні спектроскопічні спостереження з допомогою Англо-австралійського телескопа (ААТ) показали величезний масштаб цієї нової структури.

Професор Рене Краан-Кортевега з Кейптаунського університету, яка керувала цим дослідженням і вивчала цей район більше десяти років, сказала, що не повірила своїм очам, коли разом з колегами проаналізувала спектри нового огляду і побачила таку значну і помітну структуру. Спочатку вчені виявили два масивних кластера, а потім і більш далекі масивні скупчення в найближчій околиці.

Ця космічна область була мало вивчена, так як щільні зоряні і пилові шари заважають спостереженням. Вчені сподіваються, що новий радіотелескоп MeerKATM допоможе їм дізнатися повний розмір, масу і вплив надскупчення Вела.

 

 
comments powered by HyperComments