Головна / Всесвіт / Зонд Voyager може стати загрозою для всієї земної цивілізації

Зонд Voyager може стати загрозою для всієї земної цивілізації

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 оцінок, середнє: 3,00 из 5)
Загрузка...
 
 

Відомий астрофізик Френк Дрейк назвав міжзоряну автоматичну станцію Voyager загрозою для земної цивілізації. За його словами, раніше вчені навіть не здогадувалися, що в сусідніх системах може бути стільки землеподібних планет.


Американський астрофізик Френк Дрейк — знакова постать для світової науки. Він став першим у світі, хто приступив до пошуків сигналів позаземних цивілізацій у рамках проекту «Озма». Саме Дрейк разом з іншим відомим астрономом — Карлом Саганом — вперше створив послання, призначене для інопланетян (платівки «Піонера»), і саме Дрейк став першим, хто відправив міжзоряний радіопослання — знамените послання Аресібо. Зонд Voyager может стать угрозой для всей земной цивилизацииФренк Дрейк / ©digitaldiner

Астрофізик запропонував при складанні карт, які розповідають про розташування Сонця, застосовувати відстань між світилом і пульсарами. Дані карти розмістили на платівках місій Pioneer і Voyager. Апарати «Піонер-10» і «Піонер-11» першими досягли Сатурна і Юпітера. А другий «Вояджер» вперше в історії досяг Урана і Нептуна. Незважаючи на позитивні аспекти місій, Френк Дрейк готовий переглянути свої колишні погляди.

«У ті дні всі, з ким я мав справу, були оптимістами і думали, що інопланетяни будуть доброзичливими. Ніхто не думав, навіть на кілька секунд, про те, чи може це бути небезпечною затією», — заявив учений зараз.

Справа в тому, що саме платівки «Вояджерів» можуть вказати на положення Землі «недружнім» прибульцям. Крім «оптимізму» була ще одна причина, з якої в ті роки прийняли саме таке рішення. За словами Дрейка, в 70-ті роки вчені і уявити собі не могли, скільки планет, схожих на Землю, існує в межах нашої Галактики.

Всього американці запустили два апарата «Вояджер», обидва в 1977 році. Зонд «Вояджер-1» став першим в історії Землі космічним апаратом, який досяг межі Сонячної системи і вийшов за її межі. З лютого 1998 року це найвіддаленіший від нас об’єкт, створений людьми. 5 січня 2016 року «Вояджер-1» відійшов від світила на відстань 20 млрд км. Положення зонда в режимі реального часу можна спостерігати на сайті NASA. Згідно з розрахунками, приблизно через 40 тис. років він пролетить у відносній близькості від зірки AC+79 3888, що в сузір’ї Жирафа.

Зонд Voyager может стать угрозой для всей земной цивилизации«Вояджер» / ©NASA

На золотих платівках «Вояджера» присутні привітання, різні звуки, зображення і звернення Джиммі Картера — 39 президента США. Не так давно, до речі, з пластинками «Вояджера» був пов’язаний неприємний інцидент. Сучасні британські астрономи й філософи звинуватили їх творців в сексизмі і расизмі. Втім, критиці ці послання піддавалися і раніше.

Зонд Voyager может стать угрозой для всей земной цивилизации

Футляр з поясненнями для позаземної цивілізації / ©wikipedia

 
Loading...
comments powered by HyperComments