Людина

10 хвилин щоденного перебування на природі допомагають знизити тривогу і занепокоєння

Сьогодні тривога і депресія зустрічаються частіше ніж будь-коли в історії. Однією з причин є високий рівень стресу, який щодня відчувають мільйони людей по всьому світу. Наприклад, за останні десять років в одній тільки Великобританії в п’ять разів збільшилася кількість студентів, які повідомили про проблеми з психічним здоров’ям, включаючи тривогу, депресію і шизофренію. Прийом антидепресантів довів свою ефективність при лікуванні тривожних і депресивних станів, але які речі в повсякденному житті можуть зробити позитивний вплив на ваше психічне здоров’я?

10 минут ежедневного пребывания на природе помогают снизить тревогу и беспокойство
Можливо, психічні розлади так поширені через те, що ми живемо в кам’яних джунглях, а не в справжніх

Перебування на свіжому повітрі покращує самопочуття

Все більше досліджень свідчать про те, що один із способів поліпшити стан психічного здоров’я може бути так само простий, як вихід на вулицю. Нещодавно проведений метааналіз показав, що всього лише 10 хвилин на день перебування на природі можуть бути корисне для психічного здоров’я. Досвід показує, що перебування в природному середовищі може значно зменшити рівень стресу. Хоча це може здатися багатообіцяючим, пошук можливості доступу до природного середовища може бути обмежений. Як пише The Conversation, багато студентів, які страждають тривожним і депресивним розладом, змушені проводити велику частину свого часу в приміщенні, відвідуючи лекції або сидячи в бібліотеці. Чи варто говорити про людей, які працюють в міському середовищі і не мають вільного часу для коротких прогулянок у парку.

Численні дослідження, присвячені користі перебування на природі для здоров’я сфокусувалися на з’ясуванні того, скільки часу потрібно провести на природі, щоб самопочуття стало краще. Результати одного з досліджень показали, що перебування на природі від 20 до 30 хвилин три рази на тиждень допомогло значно знизити рівень кортизолу (гормону стресу) в крові піддослідних. Результати ще одного дослідження показали, що перебування на природі 120 хвилин на тиждень, у порівнянні з відсутністю контакту з природою, значно збільшує ймовірність того, що людина повідомить про хороше самопочуття.

Досить проводити на природі 10 хвилин в день?

Так. В ході метааналізу дослідники також спробували визначити мінімальну кількість часу, проведеного на природі, яке надавало б позитивний ефект на психічне здоров’я молодих людей.

10 минут ежедневного пребывания на природе помогают снизить тревогу и беспокойство
Медитація, поряд з медикаментозним лікуванням і психотерапією є ефективним способом боротьби з депресією

Вчені розглянули в загальній складності 14 досліджень, в яких взяли участь 706 студентів з Японії, США та Швеції. Вік досліджуваних становив від 15 до 30 років. Отримані результати показали, що в порівнянні з рівним часом, проведеним в міських умовах, лише 10-20 хвилин (і до 50 хвилин) ходьби або перебування в різних природних умовах призвели до значного поліпшення здоров’я. Аналіз включав зниження частоти серцевих скорочень, артеріального тиску і рівня кортизолу, поліпшення настрою і зниження тривожності.

Ці дані підтверджують результати попередніх досліджень, в яких розглядалися люди всіх віків. Грунтуючись на висновках метааналізу, а також на зростаючому обсязі досліджень, що підтверджують користь перебування на природі для психічного здоров’я як студентів, так і громадян різного віку, в цілому слід проводити якомога більше часу час на природі. Більш того, можна постаратися зробити прогулянки в парках частиною свого життя і спосіб боротьби зі стресом.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button