Всесвіт

Може фосфор в зірках вказати на планети з життям?

Традиційний пошук інопланетного життя починається з виявлення підходящих світів, на поверхні яких може бути рідка вода. Але планетарний астрофізик Наталі Хінкель з Південно-західного дослідницького інституту (Сан-Антоніо) вважає, що починати потрібно з аналізу самої зірки.

Дослідник пропонує звертати увагу, насамперед, на хімію зірки-господаря, а вже потім вивчати планету. Чому саме така послідовність? Просто хімічний склад цих об’єктів пов’язаний, а життя потребує конкретного набору елементів, які потрібно відшукати в атмосферних шарах зірки.

Зазвичай вчені намагаються відшукати вуглець і кисень. Але Хінкель вважає, що не варто забувати також про фосфор, фтор і калії. У конкретному дослідженні вирішили зосередитися саме на фосфорі, тому що процес трансформації сонячного світла в енергію вимагає наявності фосфору (нехай навіть у скромних кількостях).

Ось тільки фосфор складно виявити в зірці через фактори випадковості. Наприклад, аналіз 6000 зірок знайшов лише 90 об’єктів з фосфором в атмосфері. І лише 12 з цих зірок поселили у себе планети.

Хінкель вважає, що головна проблема полягає у нестачі цінних даних і вважає, що її дослідження повинно підштовхнути вчених заповнити прогалини. Є ще один момент – автори відштовхуються від потреб земного життя, але інопланетне може взагалі не мати потребу у фосфорі. Проте вивчення хімії зірки може виявитися вельми корисним методом пошуку потенційно населених світів.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button