Людина

Смерть — чому «вона» і з косою?

З давніх часів люди одушевляли різні природні явища. Сонце, вітер, гроза — все це вважалося об’єктами, керованими богами. Життя — родючість, як і Смерть — збір врожаю (вже наводить на думку, звідки коса) у розумінні людей давнини також були чимось божественним. Це і стало причиною, по якій в різних існуючих і вже зниклих культурах Смерті надають образ людини. Так само як і Життя — образ Бога, за «образом і подобою» якого ми з вами і створені.

smert_z_kosoju_550

У чому сенс життя? У межах житті це важко зрозуміти, тому люди і спробували вийти за рамки життя, назвавши те, що там — Богом. Так само важко зрозуміти і Смерть.

Символом родючості у первісних людей був серп. А якщо точніше — символом збору врожаю. І так само як люди збирають урожай вчасно, Смерть «збирала урожай» в належний, відоме тільки їй, час. Звідси і пішла, що «від Смерті не втечеш».

Читайте також: «Чорна смерть» виявилася корисною для здоров’я європейців

Серп використовували для ручного скошування — за один раз можна зрізати тільки невеликі пучки трави. Для більш ефективного збору врожаю краще підходила коса. Якщо в далекі часи Смерть приходила до одного або декількох людей «косила серпом», а, наприклад, коли лютувала чума, — тут серпом вона б не обійшлася, — і люди «дали їй в руки» косу.

Способи ведення воєн в ті часи також можуть дати розуміння, чому в руках Смерті серп або коса. У стародавньому Єгипті серпи дали початок мечам. У Середньовіччі поваленому лицареві найлегше було розкрити обладунок серповидним клинком, а повсталим селянам найлегше було використовувати коси як зброю. Жодна війна не пройшла без «викошування» людей, до того ж, смерть несли люди — ось і ще один крок для створення образу людини з косою.

Чому Смерть зображують у вигляді кістлявої старої?

  • По-перше, кістлявість вказує на «неживість» того, хто за цим стоїть. Протиріччя Життя. Адже здорова, жива людина не буде такою. А хворий, повільно підходить до смерті, кістлявим до неї і приходить. І, природно, що і сама Смерть не могла мати вигляд здорової людини.
  • По-друге, чому стара. Тут все просто: старі люди найближче до смерті.
  • І, по-третє, чому стара. Одне з пояснень: Бог (життя) — він, швидше, чоловік. Смерть же — його протилежність — жінка. Інше, більш приємне для жінок, пояснення: жінка дає життя, жінка її і забирає.

Читайте також: Фізики та фізіологи доводять: Cмерті немає!

А, може, все набагато простіше? Люди стали ховати померлих, не віддаючи їх на поталу, от і побачили, як виглядає скелет. Ченці одягли бала

Кнопка «Наверх»
Закрыть