Людина

Що впливає на рівень тестостерону у чоловіків

Тестостеронові добавки зараз дуже популярні серед чоловіків. Так вони хочуть підвищити свою сексуальну активність, швидше збільшити м’язову масу або просто поліпшити самопочуття і підвищити енергію. Цей гормон грає важливу роль у виробництві сперматозоїдів, розвитку кісток і м’язів. Однак перед покупкою варто дізнатися поточний рівень тестостерону, щоб не розчаруватися від результату вживання гормональних препаратів.

Експерти стверджують, що при нормальній концентрації тестостерону в крові вживання додаткових препаратів не має сенсу. У 2015 році було проведено дослідження, яке показало, що рівень сексуальної активності підвищився лише у тих чоловіків, у яких до цього рівень тестостерону був нижче норми. Нормальний рівень – від 300 до 1000 нанограм на 100 мл.

Наприклад, в Америці виписуються рецепти на купівлю гормонів лише тим чоловікам, у яких рівень нижче 300 нг, так як вони дійсно її потребують. При цьому гормон користується популярністю серед тих, хто хоче поліпшити свою фізичну форму. І не даремно, адже тестостерон сприяє зростанню м’язової маси.

Після 30 років рівень гормону починає поступово знижуватися (близько 1% на рік) і до 50-60 років чоловіки часто звертаються зі скаргами на зниження або втрату лібідо і швидку стомлюваність. При цьому рівень тестостерону змінюється не тільки з віком, але і протягом дня. В 8 ранку спостерігається максимум і потім весь день відбувається зниження, а під час сну знову піднімається. Різниця може досягати 200 нг між ранковим і вечірнім показником.

Коливання рівня тестостерону відбуваються і в залежності від емоційного стану та фізичного навантаження. Дослідження 1998 року показало, що рівень тестостерону змінювався у людей до і після перегляду баскетболу. У тих, хто вболівав за команду, яка виграла рівень тестостерону після гри був вище початкового. А у вболівальників команди, що програла кількість чоловічого гормону помітно знизилася. Однак сильні емоції (позитивні і негативні) лише тимчасово змінюють концентрації гормону, і вони повертаються до стандартних значень протягом 30 хвилин.

Жорсткі тривалі тренування також знижують рівень тестостерону. Особливо витончені тренування разом з поганим сном і харчуванням протягом довгого часу (наприклад, у військових загонах) можуть призвести до зниження кількості гормону до рівня кастрованих людей – близько 50 нг/100 мл

Інші причини зниження вмісту тестостерону – ожиріння, різні вірусні та хронічні захворювання.

У здоровому організмі швидше за все не буде проблем з рівнем тестостерону. А вживання спеціальних препаратів повинно бути схвалено вашим лікарем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button