Людина

5 прийомів реклами, які змушують нас купувати

Хороший маркетолог повинен розбиратися в психології мотивації та емоцій, інакше йому ні за що не продати свій товар споживачеві, втомленому від нескінченних потоків реклами. Однак є прийоми, які беззастережно діють на кожного з нас, примушуючи раз за разом тягнутися за гаманцем.

22-02-16-foto-600x376-1

1. Співчуття

Немає ніякої необхідності перераховувати реальні характеристики товару і пояснювати його переваги. Все, що потрібно – закинути емоційну вудку, на яку клюнуть співчуваючі покупці. Розпізнати таку рекламу нескладно: сумна музика, пронизливий текст, яскрава розв’язка, і ми вже протягуємо продавцю свої гроші, витираючи скупу сльозу.

Реклама пошукової системи Google про возз’єднання друзів дитинства, розділених конфліктом Індії та Пакистану. По-справжньому якісний відеоролик, який ненав’язливо натякає, що в Google знайдеться все: прогноз погоди, карта місцевості та адреса людини з далекого минулого.

Реклама мережі супермаркетів Edeka розповість про те, як самотній старий зібрав вічно зайнятих дітей, відправивши їм повідомлення про власну смерть. Емоційне відео обов’язково підстьобне покупців згадати про близьких і придбати їм декілька милих подарунків. У магазинах Edeka, звичайно ж.

2. Відвертість

Відвертість в рекламі дивує і бентежить споживачів, які звикли до лестощів, яскравим картинкам і погано прихованим закликам вибрати саме цей продукт прямо тут і зараз. Маркетологи нарешті відчули нашу втому і обережно відкрили глянсову фіранку, показуючи людей такими, якими вони є насправді.

Реклама Dove, пропагує природну красу, в свій час викликала широкий резонанс у суспільстві. Невже продавці наважилися показати справжніх жінок зі звичайними фігурами і зморшками? Спасибі, Dove, це про нас! Чим не привід купити таке чесне мило?

Компанія Axe, відома пропагандою мачо-стилю, пішла тим же шляхом. Нова реклама 2016 року розкрила віяло різних чоловічих типажів: худий хлопчина з довгим носом, франт у смішному костюмі, трансвестит на підборах, чоловік в інвалідному візку і сором’язливий гей в окулярах. Так, всі вони теж користуються дезодорантами, так навіщо ж виключати їх з цільової аудиторії? Добре спрацьовано, Axe!

3. Думки експертів

Поганий приклад використання думки експертів в рекламі – всілякі «асоціації стоматологів», де погані актори з білосніжними зубами натужно натирають курячі яйця зубною пастою і кусають пружні зелені яблука. Схаменіться, у це вже давно ніхто не вірить. Набагато краще запросити на зйомки знаменитостей або реальних професіоналів своєї справи. Обійдеться дорожче, але ефект запам’ятається надовго.

А ось приклад реклами з справжнім експертом: Джеремі Кларксон радить девайс для Smart-TV від Amazon. Ніхто не засумнівається в компетенції ведучого «Top Gear», навіть якщо він говорить не про автомобілі.

4. Ілюзія успіху

Один з найстаріших рекламних прийомів, який буде працювати завжди: переконати покупця, що продукт зробить його привабливим, здоровим і багатим. На цих стовпах тримається весь рекламний бізнес, і ще у 18 столітті пивовар, розпродаючи своє майно на аукціоні, сказав: «Ми зібралися тут не для того, щоб продати чани та котли, а щоб показати людям, що вони з їх допомогою швидко розбагатіють».

Багато хто пам’ятає рекламу жуйки Stimorol, де порушник підкорює серце сексапільної поліцейської свіжим диханням і білосніжною посмішкою. Кому не захочеться повторити його подвиг?

5. Гумор

Хороший жарт буде доречним навіть в найбільш безнадійній ситуації. Людям подобається сміятися, це знімає напругу і створює ілюзію довіри між покупцем і продавцем. На жаль (або на щастя), почуття гумору є далеко не у кожного маркетолога, бо по-справжньому весела реклама запам’ятовується надовго.

Один із найсвіжіших прикладів реклами, який розташовує до себе серця і гаманці споживачів – ролик Emirates Airline з Дженніфер Еністон. Хороша комедійна актриса залишається переконливою, навіть продаючи послуги авіаліній.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button