Людина

11 звичок, що крадуть щастя у своїх власників

Втомилися з року в рік мати справу з одними і тими ж проблемами? Настав час переглянути свої звички і викинути все непотрібне і небажане. Пам’ятайте, що особистість людини значною мірою будується з постійно повторюваних елементів його поведінки. Навіщо ж накопичувати в самому собі те, що не допомагає, а інший раз навіть шкодить досягненню успіху, та й просто спокійному життю? Отже, перед вами 11 поширених прикладів негативних звичок, які варто було б залишити в минулому році.

12-01-15-foto-600x314-1

1. Уникнення виходу за межі «зони комфорту».

Дотримуючись виключно знайомих сфер, припиняючи вчитися новому, людина фактично перестає жити повноцінним життям. Ріст і розвиток здібностей відбувається, коли ми відкриваємо себе для свіжих ідей, почуттів і переживань. При погляді на будь-які речі з різних точок зору можна відчути насиченість і розмаїття світу.

2. Опір неминучим і необхідним змінам у житті.

Зміни дуже часто пов’язані з непростими часами. Однак складно заперечувати, що застрявання в чужому і неприродному стані приносить не менше страждань. Подивіться на себе: ви вже не та людина, ким були рік, місяць і навіть тиждень тому. Процес накопичення досвіду не зупинити. Таке життя, і потрібно чимало мужності для визнання необхідності змін і взяття на себе відповідальності за це. І тим не менше результати змін вартують прикладених зусиль.

Читайте також: 16 життєвих правил, які корисно дізнатися якомога раніше

3. Передача оточуючим можливості вирішувати, що вам підходить.

Коли знайомі наступного разу почнуть радити вам, як себе вести, мріяти або відчувати, закрийте вуха і замість цього слухайте свій внутрішній голос. Пам’ятайте, справжній успіх у житті – зовсім не те, що бачать інші, а те, що і як ви відчуваєте. Якщо, будучи припертим до стіни чужою думкою, ви зможете сказати щось на кшталт «Вибачте, але в цей раз я буду робити все тільки так, як здається вірним мені!», в ту ж мить почнеться, нарешті, ваш вільний шлях вперед до того, що дійсно важливе і цінне саме для вас.

4. Фокусування на найдрібніших проблемах.

Дуже часто вагомість щасливих і трагічних моментів залежить від нашого до них ставлення, а не супутніх обставин. Іншими словами, розчарування і стрес виникають у відповідності з тим, як ви реагуєте на неприємності, що відбулися, а не з характером самої події. Постарайтеся відрегулювати свої реакції, і багато негативних емоцій і неприємних станів значно зменшаться.
[ads2]

5. Бажання завжди опинятися правим.

Для багатьох подібна установка важливіше підтримки хороших відносин навіть з близькими людьми. А насправді впевнені в собі люди зовсім не проти опинитися часом неправими. Вони знають, що виявлення істини цінніше утвердження власної позиції. Більш того, помилившись, вони завжди вміють делікатно відступити і оцінити отриманий урок. Іноді перед людиною ставиться нелегке завдання: віддати перевагу неправим не стільки тому, що це дійсно так, скільки через те, що вона цінує дружні відносини вище власної гордості.

6. Прагнення продовжувати стосунки з тим, хто постійно і навмисно заподіює біль.

Іноді з людиною вартує розлучитися не тому, що вам на неї плювати, а тому, вона не висловлює стосовно вас нічого, крім негативу. Деякі вважають за краще продовжувати прощати таку поведінку, проте часом все ж варто прийняти факт, що людина зовсім не рахується з вашими почуттями. Не слід прагнути справити враження терплячого і доброго друга на шкоду самому собі. Нічого і нікому не потрібно доводити. Просто нарешті створіть для себе захищений простір і приділіть належні час і енергію, щоб знову відкритися для щастя і душевного спокою.

7. Любов до інших, більша, ніж до самого себе.

Життя людини стає набагато легше, коли вона є кращим другом для самого себе. Так що не будьте занадто суворі до себе, не забувайте про власні бажання та потреби. У світі знайдеться достатньо людей, готових виконувати обидві ці негативні функції за вас. Немає абсолютно нічого егоїстичного в прагненні до самодопомоги. Якщо ви не дбаєте про себе, то не можете й подбати про тих, хто вам дорогий.

8. Зайва егоцентрічность.

Великодушність і щедрість – це саме те, що утримує речі, якими ви володієте, від оволодівання вами. Іншими словами, щедрість необхідна не тільки для того, щоб допомагати іншим, вона також і дарує вам свободу. Саме тому неможливо жити в достатку, не зробивши щось хороше для когось, хто ніколи не може віддячити вам.

9. Очікування від оточуючих рівноцінної турботи.

Результатом такого ставлення буде глибоке розчарування. Очікуючи, що люди завжди будуть надавати вам ту ж увагу і ставитися з тією ж добротою, що проявляєте до них ви, можна жорстоко обпектися і втратити до добрих справ всякий інтерес.

Читайте також: 40 життєвих уроків, які варто вивчити до 40 років

10. Впевненість у тому, що ніщо ніколи не буде втрачено.

У житті неминуче трапляються втрати. Але біль втрати вчить покори і загартовує характер. Головне – не забувайте, що жодна книжка не складається лише з одного розділу. І, тим більше, окрема глава ніколи не розповідає всю історію. Просто продовжуйте перевертати сторінки.

11. Дозволяти вчорашнім невдач наздогнати вас сьогодні.

Ви не можете зупинити те, що вже відбулося, проте є шанс дозволити цьому зробити вас сильнішим і рішучішим. Будь-які значущі події вашого життя, навіть абсолютно негативні, здатні виявити в собі справжню мудрість. Важливо вміти не зациклюватися на неприємних переживаннях і спогадах, твердо наказавши пригніченим думкам зупинитися. Це і буде тим поворотним моментом, який в кінцевому підсумку призведе до зцілення і росту. Увійдіть в цей новий рік, закриваючи за собою двері в минуле і відчиняючи нові, провідні в майбутнє. Зробіть глибокий вдих, крок вперед, і починайте писати нову главу свого життя. Пам’ятайте, що ніколи не пізно почати рух у правильному напрямку.

Натхнення: flytothesky.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button