Головна / Людина / Вчені розповіли, в якому віці спорт найбільш корисний для здоров’я людини

Вчені розповіли, в якому віці спорт найбільш корисний для здоров’я людини

Група вчених із США і Великобританії розповіла про вплив занять спортом на здоров’я людини. Експерти виділили той вік, коли фізична активність найбільш корисна.

Масштабне дослідження почалося ще в середині 90-х років. Тоді вчені провели опитування майже 300 тисяч жителів США у віці від 50 до 71 року. Їх запитали, який спосіб життя вони ведуть, чи мають шкідливі звички, чи займаються спортом і як часто. Відтоді дослідники постійно стежили за кожним з опитаних ними людей. Коли хтось із добровольців помирав – вчені починали вивчати його особову справу з метою встановлення причин смерті.

Через довгі роки вчені отримали можливість підсумовувати своє масштабне дослідження, яке тривало майже 30 років. Вони відзначають, люди у віці від 40 до 61 року, що займаються спортом протягом 7 годин щотижня, мали ризик ранньої смерті на 35% нижче, ніж ті, хто уникав фізичної активності. Ці дані вчених не здивували, але все виявилося куди цікавіше.

Отримані результати свідчили про те, що показники тих людей, хто все життя займався спортом, і тих, хто почав до нього вдаватися тільки після 40 років – ніяк не відрізнялися. Тому, зазначають вчені, людям варто починати займатися фізичною активністю саме на початку свого п’ятого десятка.