Людина

Дослідження показало, що дерева допомагають дитячому мозку розвиватися

Більшість дітей в сучасному світі зростає і розвивається в містах. Вчені прийшли до висновку, що лісові масиви й зелені насадження сприятливо впливають на психічне здоров’я дітей і покращує когнітивні функції. Чому саме ця вікова група отримує користь – залишається загадкою.

Влад Фатєєв

Коли дитина росте і розвивається, нейрони в її мозку розгалужуються майже так само, як гілки дерев. Дослідження, проведене серед 3 568 школярів в Лондоні у віці від 9 до 15 років показало, що у дітей, які проводять більше часу серед дерев, поліпшуються когнітивні функції й психічне здоров’я. Результати роботи вчених з Центру здоров’я і благополуччя дітей Імперського коледжу Лондона опубліковані в журналі Nature.

Автори пишуть, що природне середовище є важливим захисним фактором стабільного розвитку мозку дитини. При цьому інші природні середовища – луки, озера і річки – не роблять такого цілющого впливу.

Раніше загальнонаціональні епідеміологічні дослідження дітей в США і Данії показали, що зелені насадження на територіях житлових районів знижують ризик появи проблем, пов’язаних з психічним здоров’ям, в більш пізньому віці. Інші дослідники з Британії також виявили, що у дітей, що живуть в зелених міських кварталах, краще розвинена просторова і робоча пам’ять.

Але саме дерева позитивно впливають на розвиток дітей, а не трава. Дослідники припускають, що це пов’язано з фрактальними візерунками на листках і корі, форми яких заспокоюють перезбуджений мозок дитини. Ці знання, що уклала команда вчених, повинні відбитися на рішеннях з міського планування.

Вчені підкреслили, що досі не ясно, чому саме підлітки отримали користь для здоров’я від життя серед дерев.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button