Людина

Вчені назвали 6 причин підвищення рівня гормону стресу в крові

Вчені назвали 6 причин підвищення рівня гормону кортизолу в крові. Як виявилося, вплив стресу – це тільки один з факторів, що провокують збільшення його вироблення організмом.

Крім самого стресу, в результаті дії якого кора наднирників починає активно продукувати гормон кортизол, збільшення його кількості в крові може провокувати і нездорове харчування. Калорійні продукти, фасфуд, солодкі напої та снеки мають той же ефект, що і вплив емоційного або фізичного перенапруження. До того ж збільшення кількості гормону стресу часто тягне за собою набір ваги, який в парі з нездоровою дієтою може стати причиною ожиріння.

Недолік сну і відпочинку також негативно позначається як на стані організму в цілому, так на рівні кортизолу в крові. Аналогічний ефект має і штучне освітлення, а особливо його тривалий вплив ввечері і вночі. Крім того, в список причин підвищення рівня гормону стресу увійшли і такі фактори, як вживання алкоголю та недостатня кількість випитої протягом дня води. Спиртне має своєрідний вплив на організм: спочатку напій знижує тривожність і притупляє сприйняття, що приводить до зниження рівня кортизолу, проте вже через декілька годин все повертається до початкових показників, а опірність організму емоційного перенапруження знижується.

У результаті впливу таких факторів рівень кортизолу в крові стає стабільно високим, що призводить до ряду негативних наслідків для здоров’я. Серед них послаблення імунної системи, проблем в роботі серцево-судинної системи, ослаблення лібідо, ожиріння, хвороби шлунково-кишкового тракту, а також депресія і безсоння.

Кнопка «Наверх»
Закрыть