Людина

Головна користь стресу

Фахівці Лондонського університетського коледжу опублікували в Journal of Neuroscience дані нового дослідження, продемонструвавши, що стрес допомагає людям реалістичніше сприймати дійсність і краще реагувати на негативну інформацію. Специфічна реакція людського організму на стрес робить нас більш уважними до важливої в небезпечній ситуації інформації, заявили вчені.


Як пояснюють дослідники, в спокійній обстановці без стресу люди недооцінюють свої ризики постраждати. Психологічно ми всі влаштовані так, що з більшою готовністю сприймаємо позитивно забарвлену, а не тривожну або схожу інформацію, — ігноруємо погане і зосереджуємося на хорошому.

Проведені вченими експерименти показали, що у разі стресу сприйняття змінюється – у людей підвищується здатність сприймати і аналізувати негативну інформацію. У цьому головний плюс стресу: він позбавляє нас «рожевих окулярів», змушує бачити дійсно загрожуюючі благополуччю фактори, включає механізми мобілізації.

«У цілому люди оптимістичні. Оптимістичне спотворення – це особливість психіки, завдяки якої люди в спокійному стані переоцінюють свої успіхи щодо інших і недооцінюють ризики. Коли людина знаходиться в безпеці, їй нема чого витрачати власні когнітивні ресурси на пильну увагу до потенційно поганих новин, тоді як реакція на стрес, допомагає краще сприймати важливі для людей відомості, здатні допомогти в небезпечній ситуації», — повідомила автори проекту.

Кнопка «Наверх»
Закрыть