Людина

5 «суперздібностей», якими володіють маленькі діти

Немовлята зазвичай виглядають абсолютно безпорадними, але насправді вони здатні на дивовижні речі! Пропонуємо вашій увазі підбірку «суперздібностей» дітей у віці до 3-х років.

foto_cikavosti_07.08.2014-02_resized

1. Водний інстинкт

При народженні людина отримує набір інстинктів, які добре працюють до тих пір, допоки мозок не розвинеться настілььки, щоб взяти на себе контроль за виживанням. Одним з таких інстинктів є «рефлекс пірнання», який також зустрічається у тюленів та інших тварин, що мешкають у воді. Ось як він працює: якщо немовля віком до півроку опустити у воду, воно рефлекторно затримає подих. В цей же час частота скорочень серцевого м’яза сповільниться, допомагаючи зберігати кисень, а кров почне циркулювати переважно між найбільш життєво-важливими органами: серцем і мозком. Цей рефлекс допоможе немовляті залишатися під водою набагато довше, ніж дорослій людині, без серйозної загрози здоров’ю.

2. Здатність до навчання

Діти отримують знання з приголомшливою швидкістю, так як кожен новий досвід, який вони переживають, створює міцні зв’язки між нейронами в мозку. До того часу, як дитині виповниться 3 роки, кількість цих зв’язків буде дорівнювати приблизно 1000000000000000, що вдвічі перевищує цю кількість у дорослого. Починаючи приблизно з 11 років мозок почне позбавлятися від зайвих зв’язків, а здатність до навчання стане знижуватися.

3. Квантова інтуїція

Наш досвід сприйняття реальності істотно перешкоджає розумінню правил квантової механіки, що регулюють поведінку елементарних частинок. Приміром, згідно з квантовою механікою, частинка, наприклад, фотон або електрон, яка не знаходиться «ні тут, ні там», а присутня в обох місцях і між ними одночасно. Образно кажучи, це більше схоже на хмару, ніж на пінг-понг. В масштабах великої групи частинок ця «розмитість» зникає і з’являється конкретне місце розташування об’єкта.

Читайте також: Немовлята освоюють мобільні пристрої

Однак, простіше розповісти, чим зрозуміти: інтуїтивне розуміння цих законів не давалося навіть Ейнштейну, що вже говорити про середньостатистичну дорослу людину. Немовлята ще не звикли до якогось певного сприйняття реальності, що дає їм можливість інтуїтивно розуміти квантову механіку. У віці до 3-х років у дітей не сформоване почуття «сталості об’єкта», тобто усвідомлення того, що предмет може бути тільки в певному місці в певний час. Ігрові експерименти (наприклад, гра Peekaboo) показують дивовижну інтуїтивну здатність немовлят припускати наявність предмета абсолютно в будь-яких місцях одночасно.

foto_cikavosti_07.08.2014-02-01_resized

4. Відчуття ритму

Всі діти з’являються на світ з вродженим почуттям ритму. Це було доведено в 2009-му році за допомогою експерименту: діти 2-х і 3-х денного віку слухали барабанний ритм з підключеними до голови електродами-датчиками. У випадках, коли дослідники навмисно збивалися з ритму, мозок всіх немовлят показував «очікуваність» удару в той момент, де він повинен був бути, всупереч тому, коли він насправді прозвучав. Учені вважають, що почуття ритму допомагає дітям розпізнавати інтонацію в мові своїх батьків і таким чином вловлювати зміст, не розуміючи слів. Також за допомогою нього діти розуміють відмінність рідної мови від будь-якої іншої.

5. Бути милими

Так, бути милим і викликати тим самим позитивні емоції у дорослих – це теж суперздатність. Вчені вважають, що ми сприймали б дітей занадто жалюгідними, безпорадними, дурними і нудними, щоб їх любити (рідних матерів це, напевно, не стосується).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments