Головна / Людина / Як боротися з дитячим стресом?

Як боротися з дитячим стресом?

Багато дорослих твердо впевнені: бути дитиною — це прекрасно, ніяких клопотів і турбот. Насправді, це не так. Діти теж часто схильні до стресу: у садку, на навчанні, вдома. І їм набагато важче, адже незрозуміло, що стає причиною поганого настрою або дратівливості. Якщо ви відзначаєте, що у вашого чада знизилася успішність, він став млявим і апатичним, або навпаки — часто плаче і влаштовує істерики — є хороший варіант, що запобігає проблемам з нервовою системою, подивитися його можна за посиланням — там же докладно описана вся інформація про засіб Когівіс. Розгляньмо, що таке стрес, причини, і яким чином його можна побороти.

Стрес у дитини: що це таке?

Якщо у малюка змінюється звичний йому спосіб життя — для нього це обов’язково стане нервовим потрясінням. Кожна дитина звикла жити згідно з певним ритмом, і з часом звичка стає для нього комфортною. Якщо ж щось в звичному укладі змінюється — включається захисна реакція. Примітно, що навіть після переїзду дитина може різко змінитися: стане тихою, буде рідше гуляти — всі ці нюанси батьки повинні відстежувати.

Зрозуміти, що дитина напружена, досить просто. Про це вам скажуть такі особливості в поведінці:

1. Дитина поводиться не властиво зі своїм характером. Наприклад, якщо хуліган раптово став тихим, лягає за розкладом — це привід турбуватися. Тобто зворотна поведінка може свідчити про те, що малюк перебуває у стресовому стані.
2. Проблеми зі сном, погіршення апетиту, енурез — всі ці фізіологічні чинники також вказують на те, що дитина може бути чимось стурбована.
3. Важливо звертати увагу на захоплення малюка. Наприклад, ігри у війну часто свідчать не про те, що дитина переграла в комп’ютерні ігри, а може бути ознакою серйозних переживань. Так часто трапляється, якщо чадо росте в токсичній обстановці.

Поширені причини стресу

Діти завжди емоційні, і нові емоції їм складно пережити. Розглянемо, з яких причин у дитини може різко змінитися поведінка.

1. Сімейні причини. У сім’ї народилася ще одна дитина, розлука з мамою або татом, розлучення, часті сварки батька та матері. Сильний стрес малюк переживає, якщо звичні умови раптово і різко змінюються, вмирає член сім’ї.
2. Соціальні. Конфлікти в саду або в школі, страх спілкування з однолітками.
3. Емоційні. Надмірне захоплення комп’ютерними іграми або перегляд телевізора.
4. Медичні. Страх докторів і маніпуляцій, які вони проводять.

Що можуть зробити батьки?

Завдання мами і тата в даному випадку — допомогти своєму чаду в формуванні поведінки, яка допоможе малюкові знову відчувати себе комфортно. Якщо раніше не було подібних емоцій, потрібно пояснити, що так буває, оскільки часто дитина відчуває напругу не тільки тому, що йому страшно, але і незнайоме.

1. Важливо розділяти всі переживання малюка. Не можна відмахуватися, говорити про те, що його почуття — це несуттєво і нерозумно.
2. Потрібно зрозуміти, що стало причиною переживань. Для цього достатньо просто спокійно поговорити з дитиною. Якщо він мовчить — запропонувати можливі варіанти.
3. Завжди намагатися бути максимально відкритим і чесним. Часто трапляється так, що причина стресу саме від незнання. Дайте дитині максимум інформації, поясніть, чому люди так реагують. Приклад: «Тато вечорами не читає тобі казки не в зв’язку з тим, що він більше тебе не любить, просто він прихворів, і у нього немає сил».

Якщо ж всі вищевказані рекомендації не допомогли — в такому випадку варто звернутися за допомогою до професійного психолога. Діти не можуть жити в постійному стресі, це негативно позначається на навчанні, настрої та інших життєвих аспектах. Найголовніше: ваш малюк повинен твердо знати, що ви поруч, любите його, і завжди готові підтримати.