Технології

5G заважає безпеці польотів, але цю проблему вирішуватимуть

Авіакомпанії та оператори бездротового зв’язку спільно заявили, що співпрацюватимуть у вирішенні проблем 5G.

Провідні американські оператори зв’язку та авіакомпанії погодилися обмінюватися даними, щоб вирішити всі питання щодо потенційної загрози окремих діапазонів мереж 5G для авіаційного обладнання.

Інтереси операторів зв’язку представляє Асоціація CTIA, з боку авіаційного бізнесу в проєкті беруть участь Aerospace Industries Association і Airlines for America. Повідомляється, що обидві сторони будуть передавати один одному всі доступні дані «для визначення конкретних проблемних областей в авіації».

“Кращі технічні експерти з обох галузей працюватимуть разом, щоб вирішувати виникаючі проблеми”, – говориться в тексті спільної заяви

Раніше представники двох авіабудівних компаній повідомили владі США, що С-діапазон мобільного зв’язку 5G легко може порушити роботу авіаційної електроніки. У свою чергу, це поставить під загрозу безпеку польотів. Саме тому авіакомпанії наполягають, що необхідно відкласти початок використання потенційно небезпечних частот. Нагадаємо, з 5 січня американські телекомунікаційні компанії AT&T і Verizon повинні почати надавати послуги мобільного зв’язку 5g на частотах C-діапазону (3,7-3,8 гігагерца).

У листі наводяться результати дослідження, проведеного комерційною групою Airlines for America. Згідно з даними, дозвіл Федерального управління цивільної авіації США (FAA) на використання стандарт 5G в цьому діапазоні видане в 2018 році призвело б проблемам. Так, вчені оцінюють, що до 2021 року близько 335 тис.пасажирських і 5 400 вантажних рейсів затримали або взагалі скасували.

Представник Федеральної комісії зв’язку, яка розподіляє смугу пропускання радіозв’язку, включаючи спектр 5G, заявив на цьому тижні, що агентство «продовжує продуктивно працювати з FAA для забезпечення безпечного і швидкого розгортання нових технологій» і «оптимістично», що воно буде вирішити невирішені питання.

Співпраця двох галузей вийшла на рівень профільних відомств США: Федеральна комісія зі зв’язку (FTC) вже передавала робочі дані FAA. Але спільні зусилля галузевих асоціацій дозволять всім сторонам провести ретельний аналіз того, чи вплине робота вишок мобільного зв’язку на авіаційне обладнання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button