Технології

Нова система буде збирати воду і виробляти електрику з хмар

Група інженерів, очолювана російським техніком Андрієм Казанцевим, розширила уявлення людства про альтернативні джерела енергії. Ентузіасти представили концепцію дирижабля-електростанції Air HES (скорочення від air hydroelectric station, або повітряна електростанція), яка буде парити високо в небі, збираючи чисту воду та виробляючи з її допомогою електрику.

Пристрій збирає і конденсує водяну пару, яка, перетворюючись на воду, стікає вниз по довгим трубкам і розкручує турбіну генератора, що знаходиться на землі і виробляє електроенергію.

foto_cikavosti_12.09.2014-013-01_resized

Розробники стверджують, що прототип станції вже збудовано і концепція випробовується в польових експериментах. Команда провела техніко-економічні дослідження для поліпшення продуктивності Air HES і на даний момент система може збирати до п’яти літрів рідини в годину.

Технологія поєднує в собі три перевірених пристрої: конденсатор водяної пари, гідрогенератор і дирижабль. Станція запускається в небо на висоту 2100 метрів над рівнем моря і працює в середніх шарах атмосфери, де найбільше купчастих хмар. Воду з хмар збирає сітка, що конденсує водяну пару.

Читайте також: Warka Water — вода з нічого + відео

Зібрана таким чином вода потім спускається по легкій трубці, прикріпленої до повітряної кулі. Цієї рідини цілком вистачає для того, щоб організувати швидке обертання турбін на електрогенераторі і подальше вироблення енергії.

Куля можна підніматися вище або спускатися нижче, при цьому вся установка залишається на місці. Також система працює за
відсутності хмар, збираючи вологу прямо з повітря.

foto_cikavosti_12.09.2014-013_resized

Результати випробування масштабного прототипу показали, що за годину система може зібрати до чотирьох літрів води на кожен квадратний метр конденсуючої мережі, перебуваючи на висоті 1200 метрів. Повномасштабна модель на необхідній висоті поки
протестована не була, проте творці вже планують цей експеримент.

В даний час вони працюють над побудовою повнорозмірного, повністю функціонального прототипу всієї системи. Він повинен бути досить великим і продуктивним, щоб отримувати значні обсяги води і електрики. Команда розраховує, що дирижабль діаметром 18 метрів повинен витримати до 3175 кілограмів навантаження, не втрачаючи висоти.

Володіючи такими розмірами і тим же співвідношенням зібраної води на квадратний метр мережі, станція зможе виробляти в день близько 1,8 кВт електричної потужності на кожні 100 літрів на квадратний метр площі поверхні сітки. Кінцева мета команди – створити конденсуючу мережу, яка видавала б до 185 кВт день. Якщо розрахунки групи Казанцева вірні, то ця задача буде незабаром реалізована.

На проведення випробувань та побудову повнорозмірної моделі команда збирає гроші за допомогою краудфандінга. Метою кампанії на платформі Indiegogo є залучення $14 тисяч. Завершивши цей етап, інженери сподіваються залучити бізнес-партнерів та інвесторів, щоб зробити свою розробку комерційним продуктом.

Читайте також: Гасіть світло: темне майбутнє електроенергетики

Така станція буде не тільки виробляти енергію в районах, де немає централізованої електромережі, але і допоможе вирішити проблему нестачі питної води у багатьох віддалених областях світу. Зібрана в хмарах вода є чистим продуктом, який можна буде поставляти на землю і забезпечувати ним людей.

Змонтувати і зміцнити на землі таку конструкцію досить просто. Вона також може бути використана для підняття на велику висоту антени, які також забезпечать зв’язок з іншими регіонами.

foto_cikavosti_12.09.2014-013-02_resized


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button