Екологія

61% всіх видів черепах перебувають на межі вимирання

Приблизно 61% усіх 356 видів черепах на Землі знаходяться на межі вимирання. Зникнення тварин екосистем може спричинити за собою колосальні наслідки.

61% всех видов черепах находятся на грани вымирания

Видання Bioscience опублікувало статтю Геологічної служби США, яка досліджує різке скорочення популяції 217 видів черепах. Тварини гинуть, оскільки людська діяльність руйнує середовище їх проживання, робить клімат несприятливим, розвиваються хвороби і триває відлов як для вживання в їжу, так і для продажу. Автор дослідження Джеффрі Лович підкреслює, що з загибеллю черепах зміни в екосистемах не очевидні, але вони стосуються мешканців боліт, пустель, прісних і морських вод, не виключаючи навіть людини.

На Землі еволюційна історія цих древніх тварин триває ось уже 200 млн років. Вже вимерли види Rafetus swinhoei, де єдина самка перестала відкладати яйця 8 років тому, і гігантський Chelonoidis abingdonii з останнім представником Одиноким Джорджем. Вчені відзначають, що черепахи виступають в ролі хижаків і самі входять в раціон інших видів. Без їх біомаси та яєць в якості їжі можуть загинути інші мешканці екосистем.

Крім того, черепахи переносять насіння різних рослин, а їх укриття часто служать зміям, рептилій, комах і навіть лисицям. Важливість цих давніх створінь є те, що вони дожили до сучасності, незважаючи на астероїд, який знищив більш могутніх динозаврів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button