Земля

66 млн років тому астероїд знищив динозаврів, а клопи вижили

Вчені, які досліджували досить дивний спосіб, яким розмножуються клопи, прийшли до несподіваного висновку про те, що ці комахи існують на Землі набагато довше людини.

Зразки ДНК 30 різновидів клопів показали, що клопи існують щонайменше 115 млн років.

Ці паразити-кровопивці з’явилися навіть раніше своєї споконвічної тварини-господаря — летючої миші — більше ніж на 50 млн років.

Ці несподівані відкриття опубліковані в журналі «Сучасна біологія».

Як професор факультету по вивченню тварин і рослин в Університеті Шеффілда Майк Сива-Джоті, спочатку вчені планували вивчити так звану «травматичну інсемінацію».

У самців постільних клопів є киннжалоподібний пеніс, яким вони протикають черевце самки, щоб вприснути сперму безпосередньо в її кровотік.

«Це свого роду репродуктивна версія павиного хвоста — це настільки незвично, — пояснює професор Сива-Джоті. — Ці тварини дуже дивні, вони все роблять не так, як інші. Знадобилося 15 років і 15 чоловік, щоб зібрати у них генетичний матеріал — настільки вони законспіровані».

Факти про постільного клопа:

  • За один присід вони можуть насмоктати крові в три рази більше своєї власної ваги;
  • Тривалість життя дорослих особин становить близько 1 року — це дуже великий термін для комахи;
  • У світі існує 100 різновидів клопів, більшість з них живуть на кажанах, тільки два різновиди паразитують на людині.

Де у клопа «ахіллесова п’ята»?

Більшість особин, яких розшукували вчені, ховалися у важкодоступних печерах і існували коштом своїх тварин-господарів, летючих мишей.

Однак коли команда отримала клітинні зразки кількох різновидів клопів, вони змогли вибудувати історію розвитку генетичного коду клопа: ті мутації, які відбувалися спонтанно в генетичному коді у цих комах, діють як свого роду молекулярні годинник, які дозволяють вченим відстежити еволюцію клопа протягом мільйонів років.

«Першим великим сюрпризом для нас було те, що клопи, виявляється, набагато старше летючих мишей, які, як всі думали, були їх першими тваринами-хазяїнами, — розповів керівник цього дослідження Стеффан Рот з університетського музею у норвезькому місті Берген. — Але ми поки не знаємо, хто був господарем у період, коли тиранозаври ходили по Землі».

Як пояснив професор Сива-Джоті, «ахіллесова п’ята» біологічного розвитку клопів, можливо, криється в їх генетичному коді, особливо в тій частині геному, який унікальний тільки для двох різновидів, які живуть за рахунок людини.

«Ці відкриття допоможуть нам краще зрозуміти, як клопи розвинули такі характеристики, які зробили їх настільки живучими паразитами. І це також допоможе нам зрозуміти, як з ними боротися», — сказав учений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button