Людина

72% українських офісних працівників вважають, що їх здоров’я погіршилося через умови праці

Переважна більшість офісних працівників вважає, що їхнє здоров’я погіршилося через умови праці. Половина звинувачує в цьому напружену і нервову роботу. Найпопулярніша проблема зі здоров’ям за останній рік — хронічна втома. 65% не скаржилися начальству про проблеми зі здоров’ям на роботі, так як найчастіше знають з досвіду, що це марно. Такі дані були отримані в результаті дослідження Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

foto_cikavvosti_30.09.2014

«Умови праці негативно впливають на стан здоров’я працівників. Половина респондентів заявила, що в результаті роботи стан їхнього здоров’я дещо погіршився. Для чверті опитаних — погіршився суттєво. Лише 5% зазначили, що стали здоровішими завдяки роботі», — йдеться в повідомленні.

Читайте також: Цікаві факти про умови праці в СРСР

Найважливіший фактор, який вплинув на погіршення здоров’я, — нервова робота (50%). На другому місці напружена атмосфера в компанії, незручне робоче місце (крісло, стіл і т.д.), багато зайвого шуму на роботі (багато людей в одному приміщенні) — майже третина респондентів назвали ці фактори. 28% заважають протяги / холодне приміщення / дискомфорт від кондиціонера, а 24% навпаки скаржаться на задуху в офісі. Багато працівників страждають від незручного графіка роботи: «постійно ненормований графік роботи, без відпусток», «графік роботи більше 10 годин на день», «робота в нічний час», «відрядження, відсутність здорового харчування», «дуже багато проектів і недостатньо співробітників».

72% респондентів заявили, що за останній рік мали проблеми зі здоров’ям через незадовільні умови праці. Більше офісних працівників турбувала хронічна втома (46%) і біль в спині та попереку (45%). Вказували також на проблеми з розхитаними нервами, погіршенням зору, головним болем, застудою / грипом, проблеми з травленням. 22% офісних працівників поскаржилися на виникнення зайвої ваги через неправильне харчування та малорухливість сидячої роботи. Деякі вказували також на проблеми з ногами і нирками.

«Офісні працівники не розраховують на розуміння начальства, коли справа доходить до поліпшення умов праці. Лише 35% респондентів, здоров’я яких погіршився за останній рік, скаржилися начальству на умови роботи. Третина з них відзначили, що керівництво на їх скарги не звернуло уваги. Начальство порадило або звернутися до лікаря (26%), або самому подбати про свої умови праці (17%). 9% начальників дорікнули підлеглих за безпричинні скарги. Роботодавець поліпшив умови праці після скарги підлеглого частково в 14% випадків, і лише в 1% випадків — повністю змінив облаштування робочого місця «, — йдеться в повідомомленні.

Половина з тих, хто не скаржилися начальству на незадовільні для стану здоров’я умови праці, не робили це тому, що знають із досвіду (або досвіду колег), що скаржитися марно. 36% просто не люблять скаржитися. 7% вважають, що їх незручності не дуже істотні. І 3% чекають зручного випадку. Один респондент зазначив, що в компанії діє принцип: «Якщо щось не подобається, ти знаєш, де двері».

Читайте також: Температура повітря в офісі впливає на працездатність співробітників

80% опитаних вважає, що роботодавець приділяє облаштуванню робочого місця мало (43%) або недостатньо (37%) уваги. Лише п’ята частина офісних працівників вважає, що роботодавець піклується про належні умови праці для працівників.

Всього 12% респондентів повністю задоволені облаштуванням свого робочого місця. 61% — частково задоволені, а частково — ні. Безумовно незадоволена п’ята частина опитаних.

Дані були отримані в результаті опитування, що проходило серед зареєстрованих користувачів сайту hh.ua. В опитуванні взяли участь 3540 респонденти.

Кнопка «Наверх»