Людина

Агресію у хлопчиків викликають зміни в генах

Агресивна поведінка хлопчиків, у тому числі в підлітковому віці, може бути пов’язана зі змінами в генах. До такого висновку прийшли вчені з Університету Монреаля і Університету Макгілла. Результати дослідників показали, що така поведінка – результат епігенних змін, що відбувалися під час вагітності та в ранньому дитинстві.

Перша група дослідників провела аналіз крові 32 хлопчиків, які страждали від хронічної фізичної агресії ще з дитинства. За їх поведінкою спостерігали впродовж 30 років. Також проводилося вивчення контрольної групи. Результати аналізу показали, що в 7-15 років рівень чотирьох маркерів запалення (цитокінів) у людей із звичайними показниками агресії був знижений.

Середовище, створювана в утробі матері і після народження дитини викликає зміни в біомаркерах, сполучених з хронічною агресією. До слова, раніше подібний зв’язок був виявлений у тварин.

Цікаво зауважити, що у чоловіків з агресивною поведінкою є щось спільне. У більшості з них матері – молоді жінки з порушеною психікою, поганою освітою, досвідом вживання наркотиків або з важким пробігом вагітності. Перші дні малюка після народження також проходять у вельми тривожній обстановці, і ці всі умови, на думку вчених, можуть вплинути на експресію генів, які пов’язані з розвитком імунної системи і мозку.

Натхнення: informing.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button