Людина

Наука підтвердила існування чоловічої забудькуватості

Норвезькі вчені провели масштабне дослідження серед жителів округу Нур-Тренделаг, спрямоване на виявлення ранніх ознак деменції у людей старше 20 років. З 130 тис жителів регіону погодилися на участь в експерименті 50 тис людей. Звіт про виконану роботу був опублікований в науковому виданні BMC Psychology.

prichiny_muzhskoj_zabyvchivosti2_resized

Учасникам дослідження було запропоновано відповісти на питання анкети. Відзначимо, що питання були пов’язані з проблемами пам’яті: труднощі в запам’ятовуванні імен, дат, осіб, подій і т. д. Наголошується, що і чоловіки, і жінки по всіх пунктах скаржилися на погану пам’ять (222 людини мали різні стадії вікової деменції).

Проблеми із запам’ятовуванням імен зафіксували у 86,5 % жінок і у 89,7 % чоловіків. А ось погану пам’ять на дати продемонстрували 64,7 % жінок і 74,9 % чоловіків. Причому, такі ж відмінності спостерігалися у 8 з 9 пунктів опитувальника.

Дослідники розглянули кілька гіпотез, що стосуються причин таких відмінностей. Одним з можливих пояснень було те, що в дослідженні, можливо, брали участь тільки ті чоловіки, які відчувають проблеми з пам’яттю. А ті, у кого подібних труднощів немає, відмовилися від участі в експерименті.

Іншою гіпотезою є те, що порушення пам’яті пов’язані з різними захворюваннями (серцево-судинні проблеми, куріння, надмірна вага, підвищений тиск тощо), як фактори, що викликають звуження судин головного мозку з відповідними наслідками.

Також передбачалося, що робота впливає на розумові здібності чоловіків, і потім позначається на їхній пам’яті. Але дана версія не отримала підтримки, адже в Норвегії 80 % жінок працюють, і навряд чи їм на роботі пред’являють менші вимоги, ніж до чоловікам.

Втім, вченим не прийшла в голову ідея зіставити дані з сімейним статусом випробовуваних чоловіків. Можливо, вони покладаються на пам’ять своїх супутниць, не обтяжуючи себе запам’ятовуванням таких дрібниць, як дата весілля чи день народження тещі. Цей феномен добре знайомий кожній жінці, так само як і відповідь на питання «Де мої шкарпетки /краватка/сорочка?»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button