Людина

Американські вчені спростували інформацію про старіння мозку

Вчені зі США спростували інформацію про старіння мозку. Фахівці стверджують, що працездатність органу безпосередньо залежить від власних очікувань.

Довгий час вважалося, що після настання 20-річного віку мозок втрачає 1% клітин щорічно. За більш пізніми оцінками вчені говорили про втрату приблизно 4% нейронів до старості. Також заведено вважати, що нервові клітини не відновлюються, тому процес незворотній. Проте, останні дослідження показали протилежні результати.

В ході експерименту літніх людей вчили жонглювати. У випробовуваних відзначилося зростання обсягу рухової кори головного мозку. Це доводить, що в будь-якому віці, доклавши певні сили, можна підтримувати свої навички і мислення на прийнятному рівні, за умови відсутності захворювань. Однак швидкість пізнання і засвоєння навичок все-таки схильна до зменшення, як і час реакції.

Вчені зіставили здатність молодих і немолодих професорів не відволікатися на зовнішні подразники в процесі ведення занять. Контрольна група в дослідженні складалася з людей, які не мають відношення до науки. Результати показали, що люди, які не стикаються з розумовою працею гірше справляються з завданнями, а професора старшого віку практично не поступалися молодим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button