Технології

Американські військові розробляють кишенькових дронів (відео)

Вчені розробляють спеціальних крихітних дронів для солдатів армії США. Завдяки цим пристроям солдати зможуть розвідувати місце розташування супротивника з безпечної відстані, при цьому їм не потрібно буде постійно возити з собою важке великогабаритне обладнання.

Над проектом працюють інженери військового дослідницького центру NSRDEC в штаті Массачусетс. Кишенькові дрони були розроблені в рамках спеціальної програми, основною метою якої є максимальне зменшення розмірів приладів для зовнішнього стеження і військової розвідки. Озброєні такими дронами солдати зможуть уникнути нікому не потрібного ризику для життя під час розвідки на полі бою.

foto_cikavosti_07.08.2014-016

У той час як великогабаритні дрони вже давно використовуються для розвідки на великих відкритих просторах, і вже існує технологія з використанням Google Glass, яка дозволила б солдатам подивитися, що чекає їх за рогом або в сусідньому приміщенні будівлі, а вчені навіть розробили камеру, здатну «зазирнути» за кут, подібної технології відеостеження з використанням крихітних дронов не існувало.

Читайте також: Проект футуристичного вертольоту для Пентагону

Кишенькові дрони також допоможуть солдатам проводити розвідку в умовах, коли будь-які супутникові знімки або великі дрони просто безсилі. Наприклад, якщо мова йде про густий ліс, в якому з повітря нічого не видно через дерева.

Перша модель кишенькового дрона отримала кодову назву «чорний шершень» (PD-100 Black Hornet) і важить цей дивовижний пристрій смішні 16 грам, легко розміщуючись при цьому на долоні людини. Цей крихітний вертоліт здатний летіти протягом 20 хвилин і при цьому транслювати відео одночасно з трьох камер, якими він оснащений. Дрон також має GPS-датчик, завдяки якому його точне місце розташування постійно буде відображатися на карті. Тихі мотори і пропелер роблять цей дрон практично беззвучним і невидимим для супротивника.

«Наші дрони – це унікальний приклад того, як за допомогою сучасних технологій ми можемо розширити можливості наших солдатів, – ділиться з журналістами доктор Лорел Аллендер, технічний керівник проекту.

Читайте також: Епоха вертольотів закінчується?

Перша демонстрація роботи крихітних дронів американським воєначальникам відбудеться вже в листопаді 2014 року. Найімовірніше, вже на початку 2015 вони надійдуть на озброєння американських солдатів.

[youtube]4o7mRg74qcY[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button