Екологія

У Світовому океані плаває близько 270 тисяч тонн пластику

Вчені з Інституту п’яти вирів (Five Gyres Institute) в Каліфорнії, США, під керівництвом Маркуса Еріксена (Marcus Eriksen), використовували дані 24 експедицій, щоб прийти до висновку, що на поточний момент в океанах нашої планети плаває більш 5000000000000 часток пластику загальною вагою в 268 940 тонн. Дані дослідження опубліковані в статті на порталі PLOS ONE.

11-12-14-foto-600x400-1

Щоб оцінити масштаби забруднення, вчені провели по всьому світу 680 заборів речовини з поверхні океану і 891 візуальне дослідження за період з 2007 по 2013 рік. Згідно з їхніми даними, течії і вітри розносять частинки пластику по водах всього світового океану. Найбільша їх концентрація спостерігається в районі п’яти потужних вирів в північній і південній частині Атлантичного, Тихого і Індійського океанів.

[ads2] Головним таким скупченням є, безумовно, знамените Велика тихоокеанська сміттєва пляма (Eastern Garbage Patch) – фактично острів, що складається зі сміття, який дрейфує в північній частині Тихого океану, між Північною Америкою, Південно-Східною Азією і Австралією. Його існування було теоретично передбачене ще в 1988 році, перше повідомлення про візуальне спостереженні надійшло в 1999 році. Його площу оцінюють дуже по-різному – від 5000 до 15 млн км2. Справа в тому, що більша частина складових його елементом – в основному мікроскопічні частинки пластику – утворюють суспензію під поверхнею води і тому побачити її не так легко. Ще раніше, в 1972 році, було виявлено аналогічне за властивостями, хоча і меншу за розміром, Північноатлантичну сміттєву пляма.

Читайте також: Сміття океану зникає невідомо куди — відео

Незважаючи на те, що в Південній півкулі Землі проживає менше людей, масштаби забруднень на цих територіях виявилися практично такими ж, як і в Північній півкулі. Це означає, що океанські течії розподіляють забруднення у всій поверхні набагато ефективніше, ніж вважалося раніше. Інше можливе пояснення, запропоноване дослідниками, свідчить, що найбільш поширені частинки, так званий мікропластик (менш ніж 4,75 мм в розмірах), зникає з поверхні океану швидше саме в Північній півкулі (розплавляються під впливом сонячних променів, з’їдається тваринами разом з їжею і т.д.).

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button