Технології

Американці випробували авіаційну турель для лазерної гармати

Дослідницька лабораторія ВПС США (AFRL) і Університет Нотр-Дам випробували нову авіаційну турель для лазерної гармати. Про це повідомляється в прес-релізі американської компанії.

В ході випробувань літак, оснащений ABC, здійснив вісім польотів в небі над штатом Мічиган. Подальші тести планується проводити в більш складних умовах.

foto_cikavosti_17.09.2014-03_resized

Турель ABC (Aero-optic Beam Control) розробляється на замовлення Агентства перспективних дослідницьких проектів (DARPA) спеціально для високопотужних лазерів, призначених для ураження літаків і керованих ракет у всіх напрямках. Вона володіє рухливістю в 360 градусів і оснащена комплексом стабілізаторів, які компенсують можливу турбулентність.

Читайте також: США продовжують випробування бойового лазера

Раніше повідомлялося про плани ВВС США оснащувати лазерними гарматами винищувачі шостого покоління, які стоятимуть на озброєнні після 2030 року. Перші випробування таких лазерів збираються провести в 2022 році.

В кінці 2011 року ВПС США закрили програму розробки авіаційного лазера ABL, також призначеного для ураження повітряних цілей. Над лазером працювали 16 років, проте проект визнали надто витратним.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button