Здоров'я

Пробіотики ефективні в боротьбі з депресією

Пробіотики позитивно впливають на пацієнтів з психіатричними захворюваннями, такого висновку дішли вчені у своєму найновішому дослідженні. Результати роботи були опубліковані в журналі Вiological Рsychiatry.

foto_cikavosti_09.07.2014-04-05

Пробіотики – мікроорганізми, прийом яких може бути корисний для здоров’я. Більшість пробіотиків – бактерії, але це можуть бути і інші мікроорганізми, наприклад, дріжджові грибки. Прийнято вважати, що для відновлення нормальної мікрофлори кишечника, наприклад, після курсу прийому антибіотиків, які знищують будь-які бактерії: як шкідливі, так і корисні, або у зв’язку з виникненням кишкової інфекції, корисно вживати продукти, що містять пробіотики, такі як йогурти і кисломолочні напої.

Читайте також: Йогурти захистять психіку від недуг

 

В останні роки вчені вивчають можливий вплив пробіотиків на поведінку людини, і тепер з’явилося нове поняття – психобіотики. У своєму найновішому дослідженні вчені описують психобіотики, як живі організми, вживання яких в певній кількості чинить позитивний ефект на пацієнтів з психіатричними захворюваннями. У першу чергу фахівці вивчали свідчення позитивного впливу пробіотиків стосовно їх застосування для лікування депресії та інших стресових розладів.

“Такі життєві стреси, як наприклад, розлучення з матір’ю, як відомо, провокує тривалі зміни в мікробіомі”, – коментує доктор Тімоті Дайна (Timotie Deinen), провідний автор роботи.

У ході дослідження вчені оцінювали потенційно позитивний ефект пробіотика B. infantis на щурах з депресивною поведінкою. Як виявилося, введення цього пробіотика в їх дієту нормалізувало як поведінку, так і раніше патологічну імунну реакцію. Далі вчені вивчали вплив пробіотиків на здорових добровольцях і виявили, що прийом пробіотиків знижує рівень стресу і покращує настрій. Отримані дані дозволяють припустити, що пробіотики володіють потенціалом біхейвіоральных та імунологічних ефектів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button