Головна / Фото / Апарат NASA Juno поділився новим фото місячного затемнення на Юпітері

Апарат NASA Juno поділився новим фото місячного затемнення на Юпітері

Космічний корабель NASA Juno зафіксував зображення місячного затемнення на Юпітері. Фотографія була опублікована на порталі агентства в Twitter.

Нещодавно апарат Juno обійшов Юпітер і передав кілька необроблених фотографій планети і її місяця Іо. Зображення показали невелику, але насичено темну тінь на поверхні Юпітера. Чорна пляма виглядала настільки помітною, що створювало помилкову видимість діри. Місія здійснила свій 22-й близький проліт ще 11 вересня. Протягом цього періоду положення Іо було ідеальним.

Зображення місячного затемнення було опубліковано Кевіном Джиллом, інженером-програмістом і фахівцем з даних Лабораторії реактивного руху NASA. Згідно з виданням Space, для прольоту на орбіті Юпітера Іо потрібно 1,77 дня. З-за наявності масивної гравітації на Юпітері на його місяці генерується багато тепла, що робить його найбільш вулканічним в Сонячній системі. Серед чотирьох гігантських місяців Юпітера Іо обертається поблизу гігантської планети, що дозволяє відкидати помітну темну тінь.

Місія NASA Juno знаходиться на орбіті Юпітера більше трьох років і здійснює обліт через кожні 53 дні. Вона призначена для вивчення атмосфери гігантської планети.