Людина

Вчені: тренування змушують людей налягати на спиртне

Американські вчені дослідили 150 добровольців, що регулярно тренуються віком від 18 до 89 років і дійшли висновку, що фізичні вправи змушують людей налягати на спиртне.

Більшість людей думає, що тренування зміцнюють здоров’я і допомагають тримати себе в тонусі, однак, за даними нового дослідження, заняття в спортзалі можуть надати протилежний ефект, повідомляє британське видання Daily Mail.

foto_cikavosti_25.09.2014-08_resized

 

Недавно американські дослідники заявили, що в дні тренувань, які зазвичай припадають на четвер і неділю, відвідувачі спортзалів вживають більше спиртних напоїв. Попереднє дослідження на цю тему показало, що більш активні люди, як правило, випивають більше, але нове дослідження продемонструвало зв’язок між тренуваннями і кількістю напоїв, які люди вживають після занять в спортзалі.

Читайте також: 10 хвилин на холоді замінюють тренування

Вчені підкреслили, що під час дослідження вони врахували той факт, що на вихідних люди вживають більшу кількість алкоголю. За словами дослідників, збільшення тяги до спиртного після фізичних вправ може бути пов’язано з тим, що люди прагнуть винагородити себе за походи в спортзал декількома келихами пива або більш міцного напою.

Відповідно до іншої теорії американських вчених, в тренувальні дні люди збирають силу волі в кулак, змушуючи себе виконувати вправи, а потім не знаходять в собі сил встояти перед спокусою “запити” робочий день спиртним.

У своїй доповіді вчені вказали, що в їх дослідженні брали участь 150 людей, що регулярно тренуються віком від 18 до 89 років, які протягом 21 дня за допомогою смартфонів фіксували кількість вправ і обсяг і частоту вживання алкоголю.

“Настільки ретельний контроль за тренуваннями і кількістю спиртного дозволив нам зробити дослідження більш точним, ніж попередні, під час яких учасників протягом 30 днів просили запам’ятовувати, коли вони робили вправи і скільки споживали алкоголю, – підкреслив провідний автор дослідження, професор Девід Конрой (David Conroy) зі школи медицини Фейнберг при Північно-західному університеті (Northwestern University Feinberg School of Medicine) в Чикаго. – Тепер нам належить з’ясувати причину, через яку в дні тренувань люди п’ють більше “.

Читайте також: Вправи на витривалість призводять до аритмії

Більш детальні результати дослідження були опубліковані в журналі “Health Psychology”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button