Земля

Вулкани можуть знищити земну цивілізацію вже в цьому столітті

Критично потужне виверження одного із земних вулканів, що досягає 7-8 балів за шкалою VEI, може вже в цьому столітті фактично повністю знищити цивілізацію на планеті. Імовірність такого катастрофічного результату європейські геологи в даний час оцінюють в 5-10%.

18-04-15-foto-700x438-1

Автори доповіді, представленої днями на вивчення Європейського наукового фонду, переконані, що без ефективної системи глобального моніторингу за вулканічною активністю (аналогічної сейсмічним мереж, які відстежують землетрусу) жителі Землі можуть і не оговтатися від наслідків виверження вулкана, подібного виверження Тамбори в 1815 році.

У минулому, нагадують автори доповіді, потужні вулканічні виверження вже не раз приводили до масового вимирання тварин, у тому числі, великих ссавців, і рослин. Як приклад учені наводять так зване, «Велике Пермське вимирання», коли масивні магматичні виливи сибірських вулканів призвели до знищення до 96% морських видів і близько 70% тварин і комах, що мешкали на суші.

[ads2] Що стосується людини, то за час її існування на планеті, за словами геологів і палеонтологів, сталося сім потужних і руйнівних вивержень. Згадана вище Тамбора в результаті виверження потужністю 7 балів стала причиною загибелі 71 тисячі чоловік, а також неврожаю і голоду в ряді країн по всьому світу через так званий феномен «вулканічної зими».

Враховуючи те, що за минулі два століття населення Землі зросло в сім разів, то аналогічна природна подія в наші дні, за словами авторів доповіді, забере життя набагато більшого числа людей. Безпосередній збиток від потенційної катастрофи дослідники оцінюють у кілька мільярдів доларів на рік, а збитки, завдані глобальній економічній системі, а також промисловості будуть в рази більшими.

Читайте також: 

У зв’язку з цим, Ганс-Петер Плаг, американо-німецький учений, один з провідних авторів даної доповіді, і його європейські колеги-геологи закликали владу всіх держав спільно зайнятися створенням глобальної системи, яка б дозволила вченим стежити за станом потенційно небезпечних вулканів. Подібна система, за словами авторів доповіді, дозволить оперативно реагувати на потенційно катастрофічні природні події та істотно скоротити число людських жертв, а також уникнути величезних економічних втрат. При цьому вартість такої глобальної системи, за попередніми підрахунками складе не більше 400 мільйонів доларів, що в порівнянні з мільярдами потенційного економічного збитку, за словами вчених, сума невелика.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button