Технології

Вчені зробили одяг, яка заряджає смартфон і носяться гаджети

Група вчених з Фуньданського університету в Шанхаї розробила новий тип волокна, який накопичує енергію і заряджає нею техніку.

Автори роботи створили новий тип волокна, який може накопичувати енергію, щоб потім заряджати невелику техніку і натільні медичні пристрої. За словами розробників, кілограм матеріалу може зберігати до 85,69 Вт * год енергії. Для порівняння, 228-грамовий iPhone 12 Pro Max володіє акумулятором на 14 Вт·год.

Автори зробили літій-іонний акумулятор у формі волокна: вони використовували алюмінієвий провідник, покритий оксидами кобальту – він став анодом, а також покритий графітом мідний провідник-катод. Для запобігання короткого замикання між ними встановили особливе ізолююче покриття.

Після цього дослідники з’ясували, що якщо збільшити довжину волокна, то його внутрішній опір зменшується, після чого вирівнюється. Тому вони створили промисловий процес, який дозволяє виробляти волоконні батареї довжиною кілька метрів, причому їх можна використовувати як тканину для одягу.

Під час експерименту дослідники зарядили телефон від одягненої на людину футболки з нового текстилю. Але це ще не вся сфера застосування нової розробки: також текстиль може заряджати розумний одяг. Новий матеріал зберіг 90,5% своєї ємності після 500 циклів роботи. Крім того, він продовжував працювати, коли його складали, мили у воді і навіть розрізали ножем.

Акумулятор з текстильного волокна – це серйозний крок вперед: він відкриває нові можливості для натільних електронних пристроїв, вважають автори.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button