Всесвіт

Астрономи шукають найперші зірки і галактики Всесвіту

Для цього міжнародна група вчених використовувала сотні годин спостережень радіотелескопа Murchison Widefield Array (MWA), зібраних за п’ять років.

«Ми шукаємо перші зірки і галактики, які сформувалися після Великого вибуху майже 13 мільярдів років назад», – сказала доцент Кетрін Тротт. «Сигнали, які ми шукаємо, подорожували по великому і розширювальному Всесвіті протягом мільярдів років і неймовірно слабкі. Після довгої подорожі вони омивають Землю низькочастотними радіохвилями, які легко заглушаються радіоперешкодами, які ми створюємо і радіоперешкодами решти Всесвіту».

MWA розташований у Радіоастрономічній обсерваторії Мурчісон в CSIRO в глибинці Західної Австралії.

Вивчаючи ранній Всесвіт за допомогою MWA, ми можемо краще зрозуміти, як він перетворився на той, який ми бачимо сьогодні. Проєкт охоплює 200 терабайт даних. Це приблизно теж саме, що завантажити всі 73 епізоду серіалу Гра Престолів 1800 разів.

Астрономы ищут самые первые звезды и галактики Вселенной

Дані передавалися від телескопа в центр Pawsey в Перті, де вони зберігалися і ретельно аналізувалися на предмет слабких сигналів.

Директор Pawsey Марк Стікеллс сказав, що це ще один приклад великого наукового співробітництва, яке позиціонує WA як важливий дослідний центр.

З 700 годин спостережень, відправлених в Pawsey з телескопа, 450 годин були відібрані для подальшої обробки.

Дані були передані на суперкомп’ютер DUG в Перті, де команда розробників програмного забезпечення оптимізувала алгоритми обробки і доставляла оброблені дані в рекордно короткі терміни.

DUG – технологічна компанія, що має глибокі корені в розробці програмного забезпечення та обробці великих даних в розвідці нафти і газу.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments