Головна / Всесвіт / Астрономи знайшли три потенційно населені планети в сузір’ї Водолія

Астрономи знайшли три потенційно населені планети в сузір’ї Водолія

Астрономи знайшли три потенційно населені планети в сузір’ї Водолія. У 2018 році їх досліджуватиме космічний апарат «Джеймс Вебб».

Група вчених з Європи відкрила у невеликого червоного карлика відразу три планети, які знаходяться всередині так званої «зони життя». За словами фахівців, на поверхні цих космічних об’єктів могли сформуватися всі необхідні умови для зародження живих істот. Така інформація з’явилася в журналі Nature.

Зоряна система, що отримала назву TRAPPIST-1, розташована в сузір’ї Водолія, на відстані 40 світлових років від Землі. В її центрі знаходиться невеликий червоний карлик, маса якого менше сонячної в 10 разів, а сила світіння — в 2 тисячі разів. Як зазначає один з авторів дослідження, Міхаель Гіллон з університету Льєжа в Бельгії, дане скупчення зірок настільки мале, що нагадує за своїми масштабами Юпітер і його супутники, а не повноцінну зоряну систему.

У 2018 році до планет відправиться космічний телескоп «Джеймс Вебб», який зробить кілька знімків і виміряє точну температуру їх поверхні. Як вважають вчені, цілком ймовірно, що тіла стануть першими, можливість існування життя на яких буде офіційно підтверджена. Однак є кілька причин, які змушують астрономів сумніватися у своїй теорії. Справа в тому, що перші два об’єкта обертаються навколо свого світила таким чином, що одна з їх півкуль завжди спрямована на зірку, а друга — завжди знаходиться в тіні. Це істотно зменшує шанси того, що на планеті може зародитися життя.