Відео

Атаки акул на залізних тюленів зняли на відео

Американські біологи вивчили мисливську тактику великих білих акул (Carcharodon carcharias) за допомогою автономних підводних апаратів, замаскованих під тюленів. За підсумками дослідження вчені представили відео з результатами спостережень і статтю в журналі. Коротко про досліди повідомляє Popular Science.

13-01-16-foto-600x415-1

Зоологи з Океанографічного інституту Вудс-Хол три роки стежили за самцями і самками білої акули, що мешкають неподалік від острова Гуадалупе (близько тихоокеанського узбережжя Мексики). Для приманювання хижаків використовувався автономний підводний апарат REMUS, оснащений декількома відеокамерами. Зазвичай його використовують у військових цілях, зокрема для знешкодження мін.

Досвід залучення безпілотних апаратів виявився успішним, відзначають вчені. Хоча спочатку акули ігнорували так званого залізного тюленя, проте незабаром після виявлення незвичайного об’єкту риби починали битися об нього і намагатися перекусити. Зазнавши невдачі у своїх атаках, акули швидко спливали. Також зоологи виявили, що хижакам властиво деякий час ховатися під апаратом, а потім несподівано різко спливати вгору і перекушувати жертву посередині.

З 13 годин відеозаписів вчені відібрали найбільш цікаві епізоди і склали з них п’ятихвилинний ролик.

Безпілотні апарати з встановленими на них відеокамерами все частіше використовуються в якості дослідницького інструменту зоологів. Так, в 2015 році голландські вчені закріпили на голові яструба велику відеокамеру вагою в 20 грамів і простежили за його полюванням. Хижак фіксував погляд на своїй майбутній жертві і летів до неї під постійним кутом, розраховуючи, де вона буде до моменту його наближення до землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button