Екологія

Гренландія втрачає лід швидше, ніж очікувалося (відео)

Як виявило дослідження, яке відстежувало втрату льоду Гренландією з 1992 року, гренландський крижаний щит зменшується швидше, ніж передбачалося.

Гренландия теряет лед быстрее, чем ожидалось

Гренландія — це одне з місць, на які найбільш сильно впливає глобальне потепління, і як стверджує нове дослідження, ситуація ще гірша, ніж передбачалося. Вчені виявили, що гренландський крижаний щит втратив близько 3,8 трильйона тонн льоду з 1992 року і швидкість втрати льоду з того часу виросла дуже сильно.

Дослідження проводилося в рамках проєкту Ice Sheet Mass Balance Inter-comparison Exercise (IMBIE), що включає 89 вчених з 50 інститутів по всьому світу. Фахівці досліджували дані, зібрані в 26 різних роботах, використовували дані 11 супутникових місій, які відстежували зміни, зокрема, в обсягах гренландського крижаного щита в період з 1992 по 2018 рр ..

Дослідники розрахували, що за цей час Гренландія втратила в цілому 3,8 трлн тонн льоду, що збільшило глобальні рівні моря на 10,6 міліметра. При цьому вони встановили, що скорочення льоду прискорюється — і зараз це відбувається в сім разів швидше: у 1990-х Гренландія втрачала у середньому 33 мільярди тонн льоду в рік, а в цьому десятилітті втрачає в середньому 254 млрд (при цьому в 2011 році втрата льоду в рік становила цілі 335 млрд тонн — в 10 разів більше, ніж у 90-х; в останні роки втрата льоду дещо сповільнилася — приблизно до 238 млрд тонн (втім, варто відзначити, що в дослідженні не розглядалися дані по 2019 році, який повинен був бути тепліше)).

Використовуючи регіональні кліматичні моделі, дослідники показали, що приблизно 52 відсотки льоду Гренландія втратила через високі температури повітря, в той час як приблизно 48% — у результаті підвищених температур води.

Робота, присвячена новому дослідженню, була опублікована в журналі Nature. Коротко про результати повідомляється в прес-релізі на сайті Лідського університету.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button